Reyhanlı patlamasında flaş gelişme!

Reyhanlı patlamasında flaş gelişme!
Reyhanlı patlamasında flaş gelişme: MİT bölge müdürü görevden alındı!
Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki hain saldırada 53 vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve birçok vatadaşımızda yaralanmıştı. Olayın hemen ardından ilk fatura İlçe Emniyet Müdürü Murat Berk'e kesilmişti.

İlçe Emniyet Müdürü Murat Berk'in görevden alınma nedenleri arasında saldırı sonrası yaşanan kargaşa, mültecilere yönelik linç girişimleri, mültecilerin güvenliğinin sağlanamaması, provokasyon ortamı yaratan eylemlerin önlenememesi, saldırı günü ilçede bazı MOBESE'lerin çalışmaması ve saldırganların ilçe dışına kaçması şeklinde belirtilmişti.
 
 
Olayda bariz MİT'in hatalı olduğu ilk günlerde dile getirilmişti. Olay olmadan önce CHP'li ve MHP'li vekiller MİT'i Hatay konusunda uyarmış, Hatay'ın canlı bomba olduğunu söylemişlerdi. Zaman muhalefet vekillerin haklı olduğunu gösterirken MİT'in de zaaflarını gözler önüne serdi.
 
Failler  23 gün boyunca MİT tarafından canlı olarak dinlenerek; bomba konulacak araçların satın alınması, zula bölümlerinin yapılması, patlayıcıların yerleştirilmesinin tesbit edilmesine rağmen MİT Hatay Bölge Müdürlüğü tarafından bu kritik bilgilerin Emniyet, Jandarma ve hükümet kanadıyla paylaşılmaması ancak emniyete patlamaya bir gün kal telefonla ihbar gelmesi üzerine elindeki bilgileri paylaşmıştı. patlamaya 18 saat kala yapılan operasyonlar patlamayı ve 53 vatandaşımızın hayatını kaybetmesini engelleyememişti.
 
 MİT Hatay Bölge Müdürlüğü tarafından bu kritik bilgilerin Emniyet, Jandarma ve hükümet kanadıyla paylaşılmamasından kaynaklandığı ileri sürülerek MİT Bölge Müdürü H.D.'nin görevden alındığı iddia edildi. (BCE)
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com