Reyhanlı protestosuna biber gazlı müdahale

Reyhanlı protestosuna biber gazlı müdahale
Adana’da Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlamaları protesto eden gruba polis biber gazıyla müdahale ederken, eylemciler ile karşıt görüşlü bir grup eylemci arasında arbede yaşandı.

Adana Büyükşehir Belediyesi eski binası önünde toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşlarına mensup yaklaşık 400 kişilik grup, Reyhanlı’daki bombalı saldırılar nedeniyle hükümeti protesto etti.
 
Grup, buradan AKP Adana İl Başkanlığı’na yürümek istedi. Ancak güvenlik önlemi alan çevik kuvvet polisi, grubun yürüyüş yapmasına izin vermedi.
 
Polis yürümekte direnin gruba biber gazı ile müdahale etti. Çok sayıda eylemci ile polis ve gazeteciler biber gazından etkilendi.
 
Grup, bir süre bekledikten sonra tekrar Atatürk Caddesi üzerinden AKP’ye yürümek isteyince yine polis barikatıyla karşılaştı. Uzun süren pazarlıkların ardından grubun Uğur Mumcu Meydanı’na yürümesine izin verildi. Buradan grup sloganlar eşliğinde yürürken polis de ara sokaklarda önlem aldı.
 
Grup Uğur Mumcu Meydanı’na yakın mesafedeki Sular Kavşağı’na geldiğinde gruptan bazıları AKP’ye yürümek istedi. Buna karşı çıkan diğer eylemciler ile yürümek isteyen eylemciler arasında kısa süren bir arbede yaşandı. Grup, burada okunan basın açıklamasının ardından dağılırken etrafa taş atmaya başlayınca polis bu sefer cop ile müdahale ederek grubu dağıttı. Grubun eylemi sırasında ayağına taş isabet eden bir polis acı ile seke seke kaldırıma çıktı. Sinirlenen polis, kafasındaki kaskı fırlatarak yere oturdu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com