Reza Zarrab CHP liderine dava açtı!

Reza Zarrab CHP liderine dava açtı!
17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonları kapsamında gözaltına alınan, ve cezaevinde tutuklu bulunan İran asıllı Reza Zarrab CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na dava açtı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonları kapsamında gözaltına alınan, ve cezaevinde tutuklu bulunan İran asıllı Reza Zarrab avukatı aracılığıyla dava açtı. Reza Zarrab'ın  avukatı Şeyda Yıldırım Kılıçdaroğlu'na "hakaret" ve "iftira" iddiasıyla 100 bin TL'lik manevi tazminat davası açtıklarını belirterek şu yazılı açıklamayı yaptı:

"Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6 Şubat 2014 tarihinde katıldığı bir tv programında 'İçerde tutuklu olan İran asıllı Zarrap var. Buna diyecekler ki 'Seni çıkaracağız, sen konuşma'... Çünkü 'Bu biraz daha beni içerde tutarsanız ben konuşacağım' dedi. Haber gönderdi. Onun konuşması istenmiyor. Bir süre sonra onu çıkaracaklar. Önce mal varlıkları üzerinde tedbiri kaldırdılar' demiştir' Bu ifadeler en temel hukuk kurallarına ahlaka, vicdana açıkça aykırıdır. Müvekkilime hakaret ve iftira niteliğinde olan bu açıklamalar karşısında suç duyurusunda bulunulmuş, ayrıca 100 bin TL manevi tazminat istemli dava açılmıştır" (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com