Reza Zarrab tweeti atan AKP'li basın danışmanı kovuldu

Reza Zarrab tweeti atan AKP'li basın danışmanı kovuldu
AKP İl Başkanlığı’nda yaklaşık 4 yıldır basın danışmanı olarak çalışan Ömer Faruk Köker, Reza Zarrab hakkında attığı tweet sebebiyle kovuldu.

AKP Adana İl Başkanlığı’nda yaklaşık 4 yıldır basın danışmanı olarak çalışan Ömer Faruk Köker, 17 Aralık’taki 'Büyük rüşvet ve yolsuzluk' operasyonu zanlılarından İran asıllı Reza Zarrab hakkında yazdığı “Türk bayrağı önünde bir İranlı, 29 yaşında; az daha genç olsaydı, yeni Fatih Sultan olurmuş” tweeti nedeniyle kovulduğunu söyledi.

Cihan Haber ajansının haberine göre Köker, şahsı ile ilgili haberi yıllarca birlikte çalıştığı gazetecilerden helallik istemek için attığı; “Bugün itibariyle AK Parti’deki görevim ‘paralelciymişsin’ yakıştırması ile sona erdirilmiştir. Gazeteci arkadaşlarımla iyi, kötü günümüz oldu. Lütfen haklarınızı helal edin. Benden yana olan haklarım varsa helal olsun.” şeklindeki SMS ile duyurdu.

Köker, Tanıtım ve Medya Başkanı Hasan Berzan Toprak'ın kendisini çağırarak, ‘ayrılma’ kararı ve gerekçesini tebliğ ettiğini belirtti. Köker, Toprak’ın kendisine “AK Parti Genel Merkezi İl Başkanı Fikret Yeni’yi aramış. Merkezden senin ‘paralelci’ olduğun söylenmiş. Bunun üzerine İl Başkanı da ‘yollarımızı ayıralım’ dedi. Yollarımızı ayırmamız gerekiyor.” dediğini aktardı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com