Rezidans yangınının nedeni...

Rezidans yangınının nedeni...
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,"Tahmini olarak klimadan olma olasılığı biraz daha fazla deniliyor ama net değil şu anda" dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Polat Tower'da çıkan yangınla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Topbaş yangının klimalardan çıktığı iddialarıyla ilgili soruya " Muhtemel, henüz net değil ama klimalar buna neden olabilir" dedi. 
 
Topbaş, "Kablo yanmalarıyla ilgili birtakım düşünceler var. Bunun net açıklamasını bugün yapmak için erken. Sonuçlanacak ve itfaiye raporu ortaya çıkacak. Bunun da hazırlıkları şu anda yapılıyor " diye konuştu. 
 
Kadir Topbaş, "Tahmini olarak klimadan olma olasılığı biraz daha fazla deniliyor ama net değil şu anda. Bu daha sonra açıklanacak. Çünkü birçok teknik adamın da ifade ettiği gibi yaz aylarında sıcak bölgelerde elektrik enerjisi kullanımı artmakta, bu da tabii yoğun bir kablolarda ısınmayı beraberinden getirebilir. Kabloların yanmayan kablolar olması, teflon olması gerekiyor. Bundan dolayı mıdır net olarak bilmiyoruz. Ancak araştırma yapıldıktan sonra ortaya çıkacak, çünkü farklı farklı ifadeler var. Ama bize gelen net bir rapor yok. Ama ihtimaldir klima olabilir deniliyor " şeklinde konuştu. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com