Ribery İstanbul için ne dedi ?

Ribery İstanbul için ne dedi ?
B.Münih'in yıldızı Kicker'e röportaj verdi.

Bayern Münih'in Fransız yıldızı Franck Ribery, "İstanbul'u özlüyorum. İstanbul dünyanın en güzel şehri" dedi. Ribery, İstanbul özlemini gidermek için ilk fırsatta Türkiye'ye gideceğini dile getirdi.

Almanya'nın rekortmen şampiyonu Bayern Münih'le bu yıl da zirvede yer alan Franck Ribery, İstanbul'un dünyanın en güzel kenti olduğunu söyleyip, "İstanbul'u çok özlüyorum. İstanbul, dünyanın en güzel şehri. İstanbul'da kısa bir sürede kaldım ve çok yakın dostluklar edindim. Ayrıca Bayern'de çok iyi bir insan olan Hamit Altıntop'la da çok iyi dostluğumuz var. Birlikte Dubai'de kamp yaptığımız dönemde izin günümüzde Mekke ve Medine'ye gittik" dedi.

28 yaşındaki Fransız yıldız Ribery, İstanbul özlemini gidermek için ilk fırsatta Türkiye'ye gideceğini söyledi.

"İSTANBUL'U UNUTAMIYORUM"

Alman Spor Dergisi Kicker'in "Kicker 11 Meter" (Kicker'in 11 Metresi) manşetiyle futbolculara 11 soru sorduğu sayfada yayınlanan haberde Ribery, "Marsilya mı? yoksa İstanbul mu? sorusunu şöyle yanıtladı:

"Bu çok zor bir soru. İki yıl futbol oynadığım Marsilya'da tabii ki iyi günlerim geçti. Taraftarlar harikaydı. İstanbul'da ise 6 ay kaldım. Orada çok çok iyi günlerim geçti. Futbolcular çok iyi birer arkadaşlardı. Taraftarlarımızın hepsi ise takımına düşkün takıma sevgi gösteren çılgınlardı. İstanbul ise harika dünyanın en güzel kenti."

SORULARA RIBERY'NİN CEVAPLARI

Ribery'nin Galatasaray ile 2005/2006 sezonunda Türkiye Kupası'nı kazandığının da belirtildiği haberde diğer sorulara şu yanıtları verdi:

1- 7 Numaramı yoksa 10 numaramı?

- Ben 7 numaralı formayı istiyorum. Zira ben 7 Nisan 1983'de doğdum, eşimde 7 Ekim doğumlu olduğu için 7 numarayı taşımak istiyorum.

2- Zinedine Zidane mi? yoksa Michael Platini mi?

- Platini dönemini fazla yaşamadım. Platini oynarken ben çok küçüktüm. Zidane ise rüyalarımın futbolcusu oldu. Zidane, benim için idol bir futbolcudur. Ayrıca onunla 2006 Dünya Kupası'nda oynama şerefini yaşadım.

3- Dağ mı? yoksa Deniz mi?

- Deniz'i dağlardan daha çok severim. Hayatımda hiç kayak kaymadım. Yüzmeyi de kendimi kurtaracak kadar biliyorum. Bir profesyonel gibi yüzemiyorum.

4- Fransız bageti mi? yoksa siyah ekmek mi?

- Fransız bageti çıtır çıtır. Münih Grünwald'daki fırıncıdan her gün ekmek almayı tercih ederim.

5- Meyve suyu mu? yoksa alkol mu?

-Alkol kesinlikle içmiyorum. Fakat Oktober Bayramı gibi eğlencelerin olmasını oralara gitmesini severim.

6- Bebeğe biberonu siz mi verirsiniz ? yoksa eşinizi mi uyandırırsınız?

-Eşimi kaldırırm. Çünkü bende bebeğe bir şey olur korkusu var. Çocuğumuzu kucağıma alırım, fakat eşimin kucağa alışını daha iyi ve daha sıhhatli gördüğüm için ona bırakırım. Bebekten küçük bir ses duysam uyanırım, paniğe kapılırım. Bu konuda eşim çok sakindir.

7- Akdeniz mi? yoksa Manş Denizi mi?

-Akdeniz'in suyu sıcak, güneşi bol ve çok güzel. Fransa'nın güneyini kuzeyine tercih ederim.

8- Kuskus mu? yoksa Fransız yemeği Quiche Lorraine mi?

-Şüphesiz kuskus yemeği. Ayrıca eşim çok güzel kuskus yaptığı için yemeye doyamam?

9- Marsilya mı? İstanbul mu ?

-Marsilya güzel fakat İstanbul dünyanın en güzel kenti.

10- Film izlemek mi? yoksa kitap okumayımı tercih edersiniz?

-Kitap okumayı fazla sevmiyorum. Film izlemeyi severim, fakat evde izlerken uyuyakaldığım için hiç bir filmi sonuna kadar izleyemedim.

11- Takım elbise mi? yoksa jeans mi?

-Bir kaç takım elbisem evde bulunuyor. Eşim bana yakıştığnı ima edip, sürekli takım elbise içinde beni görmek istiyor. Fakat ben ise takım elbiseler içinde kendimi, jeans içinde olduğum kadar rahat hissedemiyorum.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com