Rıdvan Dilmen: "Fenerbahçe'yi linç ettiler"

Rıdvan Dilmen: "Fenerbahçe'yi linç ettiler"
Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen TV8'de katıldığı Böyle Bir Şey Var mı programında birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

Cengiz Semercioğlu ve Sema Eren'in sunduğu Böyle Bir Şey Var mı? programına konuk olan Rıdvan Dilmen bomba açıklamalar yaptı. Şike davasını medyanın yönlendirdiğini belirten Dilmen, "Şike davasında, medya nasıl yönlendiriyorsa öyle gidiyor. İlk bir buçuk ay hiç konuşmadım, konuşmuyor dediler. Sonrasında konuştuğumda da ne çok konuşuyor dediler" dedi.

İşte Dilmen'in açıklamalarından satırbaşları;

"FENERBAHÇE'YE KARŞI LİNÇ KAMPANYASI UYGULANDI"

*Fenerbahçe kulübüyle ilgili inanılmaz bir olay var. Feci bir linç kampanyası oldu ve bu benim canımı acıttı. Olayın şikesinde değilim. Kurallar neyse o uygulansın ama sanki Fenerbahçe'nin tarihi şöyleydi böyleydi diye garip şeyler oluyor. Buna tepki olarak Fenerbahçe formasını giydim. Yürüyüş varsa yürüyüşe katılıyorum. Ziyaretine gitmeye çalışıyorum. Aziz yıldırım yarın öbür gün suçlanırsa o kararı ben kendim veririm.

"GÖNLÜMDEKİ BAŞKAN HEP AZİZ YILDIRIM"

* Aziz Yıldırım ömür boyu men edilemez. Yeni düzenlemede var mı bilmiyorum. Eğer bu işe karışmışsa şike yaptıysa ömür boyu men edilsin zaten. Yaptığı belli değil. Yapmadım diyor. Bu sadece Aziz Yıldırım meselesi değil her arkadaş için olmalı. Hapiste çekmemeli bunu, futboldan uzaklaştırılsın. Gönlümde ki başkan yine Aziz Yıldırım.

BENİM KAÇ PARA ALDIĞIMDAN KİME NE?

* Benim ne kadar aldığımdan kime ne? Milliyet sürekli yazıyor. NTV'den kovarlarsa giderim. 2015'e kadar oradayım. Bir problem yaşamazsak ayrılmayı düşünmüyorum.

"BAŞBAKANIN AİLESİ KENDİ AİLEM GİBİ"

* Sayın başbakanımızı ben belediye başkanlığı döneminden tanıyorum. Jübilem kaç kez ertelendi. O geldi ödülümü verdi. Allah rahmet eylesin annesini de tanıyorum. Mustafa Bey (Recep Tayyip Erdoğan'ın kardeşi) yanımdaydı kalp krizi geçirdiğimde. Bana inanılmaz büyük ağabeylik babalık yapmıştı. Mesafemiz belli. Onu ben öz abim gibi severim. Keşke onu yıllar evvel tanısaydım. Hayata bakışım farklı olurdu.

* Kitap yazdım, bitti, ne hatam varsa onu da yazdım. Ama kaldı öyle. Bu süreçte yaşananları da kitaba eklemeyi düşünüyorum.

"İDDAA GELDİ MERTLİK BOZULDU"

* Yıllardır futbol oynadım, yıllardır buradayım. Ben teşvik primleriyle karşılaşmadım.

* İddia geldi, mertlik bozuldu. Bir gün yayına gidiyorum Belçika Türkiye maçı var, Belçika yener basın parayı diyorlar. Duygusuzluk var. Oğluma yasakladım bunu oynamasını. Zamanında bende oynadım.

TANJU'NUN OĞLUNU NTV'YE BEN GÖTÜRDÜM

*Tanju oğlu Anıl konusunda haklı. Anıl birkaç kez beni aradı ve geri dönemedim ona. Anıl'ı çok severim. Onu böyle televizyonda değerlendirmenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Anıl'dan özür dilerim. Anıl benim ablamın oğluyla geldi 6-7 ay çalıştılar. Benim ablamın oğlu beceremedi. Alınmadı. Hani diyorlar ya Rıdvan Dilmen işe aldırıyor tanıdıklarını.

* Ben Tanju Çolak'ın telefonunu dinletmedim. Kendisi biliyor ve tuhaf olan tarafı bu. Çok şaşırdım. Herkes yoluna baksın. Anıl'ı NTV'ye ben götürdüm, soktum ama kendisi ayrıldı. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com