Riester emekliğiliğe ilgisiz kalındı!

Riester emekliğiliğe ilgisiz kalındı!
Almanya'nın Köln kentinde sigortacılık yapan Hasan Kaplan, devlet teşvikli Riester-Rente'nin (Riester emekliliğin) 9 yıldır gündemde olmasına rağmen beklenen ilgiyi görmediğini söyledi...

Özellikle ülkede yaşayan göçmen kökenlilerin devletin kendilerine sunduğu teşvik imkanlarından yeterince yararlanmadığını belirten Kaplan, Riester emekliliğin gelecekte herkes için zorunlu hale getirilebileceğini dile getirdi. Tecrübeli sigortacı Hasan Kaplan şunları söyledi: “Bu ülkede yaşayan insanlara devletin vermiş olduğu özel emeklilik ile birçok imkanları var ve vatandaşların bu imkanları kendi lehlerine çevirmelerini tavsiye ediyoruz.

Örneğin bunlardan biri Riester emeklilik. Bu sistem yasal olarak 2002 yılında yürürlüğe girdi. Bu güne kadar görülen bu emekliliğe başvuran vatandaşlarımızın talebi yüzde yüzde 20'yi geçmedi. Bu emeklilik sistemi 9 yıldır gündemde olmasına rağmen vatandaşlar yeterince ilgi göstermediler. Çalışan ve meslek eğitimi yapan herkes bu imkandan yararlanabiliyorlar. Bugün yapılan yatırım bu kişilerin gelecekteki en büyük teminatı olacaktır.

Devlet de kendi çapında bazı çalışmalar yapıyor ve gelecekte bu emeklilik sistemi mecbur hale getirilebilir. Bizde özellikle bu ülkede yaşayan göçmen kökenlilerin bu tür emeklilik sisteminin imkanlarından yararlanması için gayret gösteriyoruz.”
Riester emekliliği erken yaptırmanın avantajlarını da anlatan Kaplan “Prim sistemleri yüksek oluyor, kazanç durumları yüksek oluyor. Geç yaşta yaptırıldığında ise alacakları prim çok düşüyor. Yapılan en büyük tasarruf ileriye yönelik yapılan uzun tasarruflardır” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com