“Risk almaktan korkmayın”

“Risk almaktan korkmayın”
ODTÜ'de düzenlen '6. Kampüs Gelişim Günleri' çerçevesinde 'Topraktan Porselene' isimli oturuma konuşmacı olarak katılan Kütahya Seramik A.Ş Yönetim Kurulu ve KÜTSO Başkanı Nafi Güral, öğrencilere “Hiçbir zaman risk almaktan

ODTÜ'de düzenlen '6. Kampüs Gelişim Günleri' çerçevesinde 'Topraktan Porselene' isimli oturuma konuşmacı olarak katılan Kütahya Seramik A.Ş Yönetim Kurulu ve KÜTSO Başkanı Nafi Güral, öğrencilere “Hiçbir zaman risk almaktan korkmayın” dedi.
'ÖĞRENMENİN YAŞI YOKTUR'
Kütahya Seramik Yönetim Kurulu ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ)de organize edilen 6. Kampüs Gelişim Günleri'ne konuşmacı olarak katıldı.
Öğrenciler ile 50 yıllık iş deneyimlerinden örnekler veren Güral, ODTÜ Kongre Merkezi'nde düzenlenen 'Topraktan Porselene' isimli oturumda öğrencilere “Hiçbir zaman risk almaktan korkmayın” şeklinde tavsiyelerde bulundu.
“Mutlaka kendinizi yenileyin, bilginizi tazeleyin, riskten korkmayın” diyen Güral, Kütahya Seramik ve Kütahya Porselen'de işleri profesyonellere emanet ettiğini belirtti.
'Öğrenmenin yaşı yoktur' felsefesini benimsediğini söyleyen ve üniversitelerdeki etkinliklere katılmanın keyifli olduğu kadar öğretici olduğunu da ifade eden Güral; “Ben gittiğim üniversite etkinliklerinde sadece konuşmayı değil gençleri dinlemeyi de tercih ederim. Yaşımız kaç olursa olsun gençlerden öğreneceğimiz çok şey var. Bu yüzden onların anlattıkları her şeyi çok önemsiyorum. Aktardıkları tecrübeleri, verdikleri örnekleri can kulağıyla dinliyorum. Bu benim bilgi haznemi genişletiyor. Kimden ne öğreneceğinizin bir sınırı yok aslında” dedi.
“BAŞARININ SIRRI ÇOK ÇALIŞMAK”
Porselen ve seramik sektörünün gelişim süreci hakkında bilgi veren Nafi Güral, Kütahya Seramik'in küçük bir atölyeden dünya markasına nasıl dönüştüğünü öğrencilerle paylaşarak, başarısının sırrını “çok çalışmak” diye nitelendirirken konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Kendinize güvenin, çok çalışın ve hayal edin. Benim en büyük hayalim sektöre yetenekli gençleri, yeni ufukları ve deneyimli profesyonelleri kazandırmak. Hiçbir zaman işçi-patron, kadın-erkek ayrımı yapmayın. Ben hala çalışanlarımla beraber yemek yerim. Şirketimizde işçi, yönetici, patron aynı yemekhaneyi kullanır.”

'HESAP YAPMA” VE “RİSK YÖNETME BECERİSİ” BAŞARIYI GETİRİR'
Geçtiğimiz hafta 26 Şubat Cumartesi günü ODTÜ'de düzenlenen '11. Yönetim ve Mühendislik Günleri'ne de katılan Nafi Güral'a, ODTÜ Verimlilik Topluluğu tarafından bir plaket verildi. Öğrencilere girişimcilik ve risk konularında deneyim ve tecrübelerini paylaşan Güral, Kütahya Porselen'in bugünlere gelmesinin çok kolay olmadığını, başarı getiren en önemli iki faktörün “hesap yapma” ve “risk yönetme becerisi” olduğunu söyledi.
02 Mart'ta başlayan ve Türkiye'nin en önemli üniversite etkinliklerinden biri olan ODTÜ Kampüs Gelişim Günleri 04 Mart Cuma günü son bulacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com