"Rıza Sarraf bir çok bilgiye sahip konuşursa..."

"Rıza Sarraf bir çok bilgiye sahip konuşursa..."
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu serbest bırakılan bakan çocukları hakkında konuştu.Kılıçdaroğlu''Serbest bırakılacaklar demiştim bırakıldılar''dedi

CHP Lideri Kemal Kılıçadroğlu’ndan yolsuzluk operasyonunda tutuklanan işadamı Rıza Sarraf’ın tahliye edilmesine ilişkin ilk tepki geldi. Daha önce Sarraf’ın serbest bırakılacağını söylediğini anımsatan Kılıçdaroğlu, “Sarraf, sıradan bir insan değil. Pek çok bilgiye sahip. Konuşursa çok soru cevap bulur çözülür ama iktidar her türlü konuşmaması için sonuç alacak” dedi.

 Kılıçdaroğlu, Çanakkale gezisinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

YOLSUZLUK VE SARRAF'IN TAHLİYESİ
 
Söylemiştim “Yolsuzluk operasyonunda kilit isim Sarraf. Onun konuşması halinde çok olay aydınlığa kavuşacak ama şantaja boyun eğip konuşmaması için her türlü yolu denediler. Serbest bırakılacak demiştim nitekim serbest kaldı. Yolsuzluk ve rüşvet olayının üstünü örtmek için özel çaba var. Emniyet, savcı değişti. Savcılar bir daha değişti. Ona uygun koşullar hazırlandı. Serbest bırakılmasına yönelik koşullar hazırlandı. Sarraf, devlete ait gizli bilgilere ne ölçüde hakim, ne ölçüde ulaştı bilmiyoruz. İçişleri Bakanı, Sarraf için ‘Hiç meraklanma önüne yatarım’ diyebilecek kadar kendisini satmış bir isim. Sarraf, sıradan bir insan değil. Pek çok bilgiye sahip. Konuşursa çok soru cevap bulur çözülür ama iktidar her türlü konuşmaması için sonuç alacak.

MİT YASASININ ERTELENMESİ

Şimdilik askıya alınması güzel bir gelişme. MİT’e büyük yetki verilmesi, her türü bilgiye ulaşma imkanının sağlanması, Türkiye’de bir istihbarat devleti oluşumuna yol açacak. Her kesimden eleştiri var. İktidar kanadı içinden de eleştiri var. Eleştiriler dikkate alınıp geri alındı.

TBMM'DEKİ KAVGALAR

Parlamento’da AKP kendi çoğunluğunu kullanıp kaba güç gösterisi yapıyor. Düşünceye saygı yok. Üzüntü verici.

MAL VARLIKLARI

Bu olayın gerçekten kamu vicdanında aklanması için Erdoğan’ın çocuklarını ve akrabalarının mal varlıklarını süratle açıklaması gerekiyor. Açıklamadıkları sürece şaibeden kurtulamazlar. Kendi sesini doğru olduğunu kabul ediyor, ‘montaj’ diyor. Yalan yanlış şeylerle kurtulmaya çalışıyor. Ne kendisi ne çocukları asla kurtulamaz. Üzüntü verici olan şu, ilk kez bir başbakan ailesiyle rüşvet operasyonu odağında. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com