Rıza Sarraf’ın kaptanı Egemen Bağış’ın hizmetçisi

Rıza Sarraf’ın kaptanı Egemen Bağış’ın hizmetçisi
Meclis komisyonunda Rıza Sarraf ile Egemen Bağış'ın çocuklarına bakan Marina adlı çocuk bakıcısı da dinlenecek.

TBMM’de 4 eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma komisyonu kura ile üyelerini belirledikten sonra, bu ay içinde çalışmaya başlayacak. Gazeteport’un haberine göre, 15 kişilik komisyon, 4 eski bakanı savunmaları için komisyona davet edecek.

Komisyona çağırılması planlanan isimler arasında İran kökenli iş adamı Rıza Sarraf ve eski bakan Zafer Çağlayan için 700 bin liralık Patek Philippe marka saati İsviçre’den alıp getiren Sarraf’ın Bodrum’daki yatının kaptanı Murat Yılmaz ile eski Bakan Egemen Bağış’ın hizmetçisi Marina da bulunuyor.

Komisyonun CHP ‘li üyeleri bu isimlerin yanı sıra, eski bakanların bir süre tutuklu kalan çocukları ile operasyonu yapan ve yürüten savcılar ile polis müdürlerinin de bilgi vermesini isteyecek.

‘MARİNA DA DİNLENSİN’

CHP İstanbul milletvekili ve eski savcı Ali Özgündüz, ”Komisyonda Marina’nın da sorgulanması lazım” dedi. Yabancı uyruklu Marina adlı kadın, Bağışların evinde çocukların bakımı ile ilgileniyor. Bağış’ın İstinye’deki evinde çalışan Marina’nın adı, Sarraf tarafından Bağış’a verildiği öne sürülen rüşvet kutusunu teslim aldığı iddiasına karışmış ve bu durum telefon tapelerine yansımıştı. Üzerinde çikolata, altında dolar olan bir paketin Marina’ya teslim edildiği iddia edilmişti.

Ses kaydına göre Sarraf önce yardımcısı Abdullah Happani’den, çikolata paketine konacak 500 bin liranın Sadık adlı kişi tarafından İstinye’ye ”Ege” kod adlı isme gönderilmesini istiyor. Daha sonra konuştuğu Bağış ise, “Patron Ankara ‘ya çağırdı. Ben Marina’yı gönderiyorum. Onun haberi var, ona verebilir” diyor. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com