RİZE İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ ADIYAMAN'I ZİYARET ETTİ

RİZE İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ ADIYAMAN'I ZİYARET ETTİ
RİZE İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ ADIYAMAN'I ZİYARET ETTİ

ADIYAMAN - Rize İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Gültekin ve beraberindeki 20 kişilik kafile, GAP turu kapsamında Adıyaman’a gelerek çeşitli ziyaret ve temaslarda bulundu.
Hakan Gültekin, meclis üyeleri, il özel idare birim müdürlerinden oluşan 20 kişilik kafile, ilk olarak Vali Ramazan Sodan, ardından Adıyaman Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zeki Dişkaya ve İl Genel Meclis Başkan Vekili Mehmet Can Erdoğan’ı ziyaret ettiler.
Valilik ziyaretinde Vali Sodan’a tablo ve organik çay hediye eden Hakan Gültekin’e, Vali Sodan da Nemrut heykelciklerinden hediye etti.
Hakan Gültekin, bir haftalık bölge gezisi kapsamında Hatay, Gaziantep, Adıyaman, Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa illerinin gezileceğini belirterek, gönül köprüsü oluşturmak istediklerini ifade etti.
Ovit Tüneli ile sadece yol değil gönül köprüsünün de oluşturulacağına vurgu yapan Gültekin, "Bu bölgelerde olmaktan gerçekten son derece mutluyuz. Buraları görmeden buraları tanımak imkansız. Dışarıdan görüldüğü gibi olmadığını bizde gezince anladık" ifadelerini kullandı.
Vali Ramazan Sodan, il genel meclisi üyelerini Adıyaman’da ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, il genel meclislerinin en yüksek müzakere ve karar organı olduğunu söyledi.
Heyetin Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde konuşan Başkan Zeki Dişkaya, bölgenin batı illerinde yanlış bir imajının olduğunu belirterek, "Gece saat üçte Türk Bayrağı’nı göğsünüze asıp gezebilirsiniz. Bu bölgede terörün t’si yok. Üzerimizdeki bu yanlış algıyı atmamız gerekiyor" dedi.
İl Genel Meclis Başkan Vekili Mehmet Can Erdoğan da Rize İl Genel Meclis üyelerini ağırlamaktan çok memnun olduklarını kaydederek, "Bu tür ziyaretler fikir alışverişi ve kaynaşmaya vesile oluyor. Adıyaman’ın tarihi ve turistik yerlerini gezmeniz ve bölgemizi tanımanız bizim için çok önemlidir. Adıyaman’da köylerimizin yüzde 70’inde yol, yüzde 100’ünde su sorunumuz bitti. Bir milyon 500 bin TL’ye yeni bir asfalt plenti kurduk" diye konuştu.
Rize İl Genel Meclis Başkanı Hakan Gültekin, Mehmet Can Erdoğan’a tablo hediye etti.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com