Rize sele teslim oldu! /VİDEO

Rize sele teslim oldu! /VİDEO
Kent merkezinde heyelan tehlikesi nedeniyle evler boşaltıldı.

Rize'de öğleden sonra etkili olan sağanak yağmur nedeniyle kent merkezinde 100'den fazla ev ve işyerini su bastı, heyelan tehlikesi nedeniyle 8 ev boşaltıldı.

Rize kent merkezi ile yakın beldelerde bugün öğleden sonra başlayan yağmur, saat 15.00 sıralarında yerine sağanak yağışa bıraktı. Yaklaşık 2 saat devam eden şiddetli yağmur nedeniyle Atatürk ve Cumhuriyet caddelerinde 100'e yakın ev ve işyerinin alt ve bodrum katlarını su bastı. Yolda biriken su nedeniyle araçlar ilerlemekte güçlük çekerken, yol kenarlarında mahsur kaldı. Taşlıdere, Veliköy Deresi ve Değirmendere yer yer taştı, 20'ye yakın köy yolu aşırı yağış sonucu meydana gelen toprak kaymaları sonucu ulaşıma kapandı.

Tophane Polis Merkezi'nin giriş ve bodrum katı da su baskınından etkilendi. Değirmendere ve Camiönü mahallelerinde ise 8 ev, heyelan tehlikesine karşı boşaltıldı. Rize kent merkezinin büyük bölümünde elektrik kesintisi yaşandı. Kuvvetli sağanak yağışın zaman zaman etkili biçimde devam edeceği belirtildi.

İL MERKEZİNDE YAĞIŞ KESİLDİ

Rize il merkezi ile çevresinde etkili olan sağanak yağış sırasında Salarha ve Güneysu dereleri ile yan kolları taştı. Salarha deresi çevresindeki bir evde mahsur kalan 2 kişi Sivil Savunma ekiplerinin kepçelerle yaptığı operasyonla kurtarıldı. Karadeniz Sahil Yolu Rize geçişi, Güneysu - Çaykent ve İkizdere - Kalkandere yolları ile çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı. Değirmendere ve Yaylıtaş mahallerinde 30'a yakın ev tehlike endişesiyle boşaltıldı. İl merkezinde değişik bölgelerde 25'den fazla araç da sular altında kaldı. Yağışın iyice azaldığı Rize'de il merkezi ve çevresi, rögarların tıkanması nedeniyle sular altında kaldı. Kentin büyük bölümüne elektrik de verilemiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com