Rize'de Görüntü Kirliliği ile Mücadele

Rize'de Görüntü Kirliliği ile Mücadele
Çatılardaki anten ile binaların dış cephelerinde klima görüntü kirliliğini gidermek için çalışma yapacaklarını söylenildi.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, çatılardaki anten ile binaların dış cephelerinde klima görüntü kirliliğini gidermek için çalışma yapacaklarını söyledi.

Bakırcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce şehrin modern bir görüntüye kavuşması amacıyla binaların dış cephe sıva ve boyalarının yapılması, cadde ve sokak yenilemeleri yapıldığını belirtti.

Yapılan çalışmaların vatandaşlardan da destek gördüğünü, bu sayede şehrin farklı ve daha güzel bir görünüm kazandığını ifade eden Bakırcı, şehrin daha güzel bir görüntüye kavuşması için yeni bir çalışma başlatacaklarını kaydetti.

Bakırcı, yeni yapacakları çalışma ile görüntü kirliliğini ortadan kaldırmaya çalışacaklarını anlatarak, "Çatılarda pek çok anten, binaların dış cephelerinde klimalar var. Bunlar görüntü kirliliği oluşturuyor. Bu kirliliği gidermek için adım atacağız. Öncelikle belediyenin sahibi olduğu iş hanlarının çatısındaki görüntü kirliliğinden başlayacağız. Ardından diğer iş yerleri, daha sonra da diğer binalardaki görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için girişimlerimiz olacak" dedi.

Rize'ye kablolu yayınların gelmesinin bu çalışmalarında kendilerine önemli kolaylık sağlayacağını dile getiren Bakırcı, "Bu konuda Türk Telekom ile de görüştük. Ramazan ayından sonra bu çalışmamıza ağırlık vereceğiz. Vatandaşlarımızı bu çalışmamıza katılmaları için teşvik edeceğiz. Uymayanları uyaracağız. Ancak çok zorda kalırsak da kanunu verdiği yetkileri kullanarak sonuç alacağız" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com