Rock'n Coke'ta gezi rezaleti

Rock'n Coke'ta gezi rezaleti
Stant açan firmalara Gezi yasağı konmuş

Geçtiğimiz haftasonu 8.si düzenlenen Rock'n Coke Festivali özgür gençlik derken aslında nasıl da yasakçı zihniyetmiş belli oldu. Festivalde stand açan firmaların Gezi Parkı’yla ilgili ürünleri satmamaları konusunda uyarıldığı ortaya çıktı.

Coca Cola sponsorluğunda gerçekleşen Rock'n Coke'ta festivali organize eden Showhow şirketi yetkilileri sansür uyguladı. Festival öncesi yapılan toplantılarda olası bir olay çıkma ihtimaline karşın Gezi Parkı olaylarıyla ilgili ürün satılması yasaklandı. T24'ün haberine göre Mephisto Kitabeviş çalışanları festivalle ilgili alınan kararı açıkladı. Özellikle kendilerinden bazı kitapların standlarda satılmamasını isteyen yetkililer bir de liste oluşturdu.

Listeye göre Emre Kongar ile Aykut Küçükkaya’nın imzasını taşıyan "Gezi Direnişi" ve Eylem Aydın’ın yazdığı "Çapulcunun Gezi Rehberi"nin yanı sıra "31 Mayıs 2013: Devrim Taksim’de Göz Kırptı", "Anneme Gezi Parkı'nda Olduğumu Söyleme O Beni Okulda Sanıyor", "Gezi Direnişi Üzerine Düşünceler" ve "Kent, Kapital ve Gezi Direnişi"  gibi anonim kitapların satılmaması için uyarıldılar.

Şirket gerekçe olarak Büyükçekmece Gölü’nün kuzeyinde bulunan Hezarfen Havaalanı’nın jandarma bölgesi olduğunu ve Gezi Parkı’yla ilgili ürün satılması halinde güvenlik güçleriyle sorun yaşanabileceğini öne sürdü.

Bu haber sonrasında Coca Cola'nın ve organizasyona katılan Türk sanatçıların tavrı merak ediliyor. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com