Rotahaber Genel Yayın Yönetmeni tutuklandı

Rotahaber Genel Yayın Yönetmeni tutuklandı
Rotahaber Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık, Adana Basın savcısı Duran Yılmaz'ın oğlu ve dönemin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak hakkındaki iddiaları haberleştirdiği gerekçesiyle Adana'da gözaltına alındı.

Dönemin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, İçişleri Bakanlığı tarafından 2010 yılında hakkındaki iddialar nedeniyle görevden alınmıştı.
 
Durak hakkında ortaya atılan iddialardan biri de, Adana adliyesinde görevli basın savcısı Duran Yılmaz'ın oğlu Murat Yılmaz'ın belediyeden maaş aldığı iddiasıydı.
 
Söz konusu iddia 2010 yılında tüm televizyon, gazete ve internet siteleri tarafından haberleştirilmişti. Rotahaber de tüm medya kuruluşları gibi ajanslar tarafından da servis edilen bu habere sitesinden yer vermişti.
 
Haberlerin ardından harekete geçen Basın savcısı Duran Yılmaz, oğluyla ilgili iddiaların yer aldığı haberin sitelerden kaldırılması için karar çıkarttı. Bu kararın ardından Rotahaber de söz konusu haberi siteden kaldırdı.
 
Ancak Adana Basın Savcısı buna rağmen tam 3 yıl sonra, haberin de yayından kaldırılmasına rağmen Rotahaber Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık'ı tutuklattı. 
 
Adana Valiliği'nin koordinatörlüğünde düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı'nın davetlisi olarak dün Adana'ya giden Ünal Tanık, gece yarısı savcının talimatıyla gözaltına alındı.
 
Geceyarısı polis tarafından kaldığı otelde saat 05:30'da gözaltına alınan Ünal Tanık, şu sıralarda doktor kontrolünden geçirildi. Tanık öğle saatlerinde mahkemeye çıkarılacak. (CTK)

Kaynak: Rotahaber

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com