RTE'ye medyada yeni kan! Akşam ve Skyturk 360'ın yeni patronu Ethem Sancak

RTE'ye medyada yeni kan! Akşam ve Skyturk 360'ın yeni patronu Ethem Sancak
Yılan hikayesine dönen satış nihayet gerçekleşti. Hükümet'e yakınlığıyla bilinen Ethem Sancak'ın Akşam ve Skyturk 360'ın yeni patronu olması şaşırtmadı...

Mehmet Emin Karamehmet’in borçları nedeniyle TMSF’nin el koyduğu Akşam Gazetesi ve Skyturk 360'ın Ethem Sancak'a satışı gerçekleşti...

Böylece Başbakan Erdoğan medyada bir taraf daha edinmiş oldu. Eski solcu yeni kapitalist Ethem Sancak, her devrin adamı duruşunu medya patronluğunda da devam ettireceğinin sinyallerini, çıktığı yayınlarda da vermişti. Sancak'ın sahibi olduğu Türk Medya Grubu'nun yandaş duruşu katlanarak devam edeceğe benziyor...

İşte Akşam ve Skyturk'un Ethem Sancak'a satılışının detayları:

 
Çukurova Holding ile medyada birikimi ve deneyimi olan başarılı iş adamı Ethem Sancak arasında bir süredir devam eden görüşmeler anlaşma ile sonuçlanmıştır.
 
Skyturk360 televizyonu ve bünyesinde 2 ulusal gazete; 1’i haftalık, 4’ü aylık olmak üzere 5 dergi ve 1’i ulusal, 1’i bölgesel olmak üzere 2 radyo kanalı bulunduran Turkmedya’nın satış süreci 21 Kasım 2013 tarihi itibariyle tamamlanmıştır.  Ethem Sancak ve Çukurova Holding arasındaki görüşmeler sonucunda iki taraf  62 Milyon USD karşılığında anlaşmaya varmıştır.
 
Geçmişte içinden geçtiği zor dönem nedeniyle yönetimi TMSF’ye devredilen Skyturk360 televizyonu, Akşam ve Güneş gazeteleri; Alem, Platin, Stuff, Autocar ve FourFourTwo dergileri, Lig Radyo ve Alem FM radyoları bu yeni dönemde Turkmedya çatısı altında toplanarak kendi kurumsal tarihinde ve yapısında köklü bir dönüşüm gerçekleştirecektir. Bu köklü dönüşüm ile birlikte yüzünü geleceğe dönerek sektöründe iddialı bir konuma hızla yükselecektir. 

Turkmedya’nın bütün markaları, Skyturk360’ın halihazırda yayınlarına devam ettiği 32.000m2lik bir alanda kurulu olan kampüsünde birarada olacaktır.
 
TMSF’nin gruba el koymasıyla birlikte başlayan bu önemli süreci başarıyla yöneten Turkmedya Grup Başkanı ve Skyturk360 Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Özdemir ile yola devam edecek olan Turkmedya, bundan sonraki süreçte geçmişten gelen sıkıntılarını hızla aşmayı, çatısı altında topladığı değerli markaların gücü ve yeni yapılanmasının yaratacağı büyük sinerji ile medyada yeni bir soluk ve ekol olmayı önüne hedef olarak koymaktadır.
 
Medya grubumuz önüne koyduğu bu iddialı hedeflere, zor dönemlerde gösterdikleri özveri ve fedakarlıkla bugünlere gelinmesinde büyük emeği geçen yol arkadaşları ile birlikte atacağı planlı, organize ve emin adımlarla ulaşacaktır.
 
Ülkemizin kronikleşmiş tarihsel sorunlarını, yapısal zaaflarını ve işleyiş sıkıntılarını önce büyük bir fikri atılım ardından kararlı bir irade beyanıyla aşma yoluna girdiği bir dönemde Turkmedya da kuşkusuz ki Yeni Türkiye’nin bu ruhunu, geleceğe dair umutlarını ve vizyonunu hisseden bir medya gurubu olacaktır.
 
Gelecekteki yoluna yeni fikirler, hamleler ve katılımlar ile güçlenerek devam edecek olan Turkmedya için şu an bulunduğu  yer varılmış bir son nokta değil, bir başlangıç noktasıdır.

(DSE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com