RTL'den suç duyurusu!

RTL'den suç duyurusu!
Alman özel televizyon kanalı RTL, Köln'deki binasını işgal eden PKK terör örgütü yandaşları hakkında suç duyurusunda bulundu...

RTL televizyonun sözcüsü Christian Körner, bugün Köln'de yaptığı açıklamada, olaydan sonra binaya giriş kontrollerini yeniden gözden geçireceklerini, gerektiğinde bunların sıkılaştırılacağını belirterek, işgalciler hakkında huzuru bozmaktan dolayı suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Köln polisi de yaptığı açıklamada, büyük çoğunluğunun 20 ila 30 yaşları arasında olan 34 kişinin televizyonun "Explosiv" adlı programının redaksiyon odalarına girdiğini ve bazı taleplerde bulunulduğunu, daha sonra emniyete götürülen işgalcilerin kimlik tespiti yapıldığını, ancak bu kişilerin gözaltında alınmadığını ifade etti.

Polis, terör örgütü yandaşlarının binanın girişinde bulunan güvenlik girişini nasıl aşabildikleri konusunda henüz kesin birşeyin söylenemeyeceğini belirtti.

Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle de, olayı kınayarak, düşünce özgürlüğüne olan bu saldırının kabul edilemeyeceğini ve PKK'nın Almanya ve AB tarafından terör örgütü olarak nitelendirildiğini belirtmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com