RTÜK’ten “Öküz” cezası!

RTÜK’ten “Öküz” cezası!
Sanatçı Ali Erkazan, senarist Zülküf Yücel’e ‘’Öküz’’ dedi. RTÜK 25 bin lira ceza verdi.

Kanal D’de yayınlanan ‘’Kötü Yol’’ adlı dizinin senaristi Zülküf Yücel’e, ‘’Öküzlere hakaret olacak ama, adam öküz’’ diyen başrol oyuncusu Ali Erkazan’ın sözleri, Kanal Türk’e 25 bin lira ceza getirdi.
 
‘’En Son Babalar Duyar’’ adlı dizide baba rolü ile tanınan sanatçı Ali Erkazan, 13 Kasım 2012 günü Kanal Türk’te yayınlanan magazin programına katıldı.
 
Gazeteport'un haberine göre, programda, ‘’Kötü Yol’’ adlı dizinin yayından kaldırılmasına değinen  Erkazan ‘’Dizi Zülküf denen öküz nedeniyle bitti. Biz onun bo..an senaryolarını başarıyla oynadık. Öküze hakaret olur ama, ben buna öküz demeyim de ne diyeyim? .Dizi kaldırıldı 50 kişi işsiz kaldı. Mutlu musun sayın öküz ?’’ dedi.
 
Sunucu Müge Dağıstanlı da, ‘’Bunlar senarist değil ukala. Ne yapımcılarımız yapımcı, ne senaristlerimiz. Kompleksli yaratıklar. Rüşvet ilişkileriyle bürokratik birtakım şeylerle işlerini yürütüyorlar" cevabını verdi.
 
Yayını inceleyen RTÜK üyeleri,  senarist Zülküf Yücel'e karşı küçük düşürücü ifadeler kullanılmasını ‘’İnsan onuruna aykırı ve eleştiri sınırları ötesinde’’ buldu. Kanal Türk’e bir aylık ticari iletişim gelirinin yüzde bir oranında ve 25 bin 762 lira para cezası verdi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com