Rtük'ten ölüye para cezası!

Rtük'ten ölüye para cezası!
Futbol terörüne kurban giden Burak Yıldırım, sigara içerken yayınlanan görüntüleri, 73 bin lira cezaya neden oldu.

Türkiye'de futbol terörüne kurban verdiğimiz gencecik bir taraftardı Burak Yıldırım.Fenerbahçe-Galatasaray derbisi ardından bıçaklanarak hayata gözlerini yuman  Burak Yıldırım'a, sigara içerken yayınlanan görüntüleri 73 bin lira cezaya neden oldu.

Gazeteport’un edindiği bilgiye göre, Bolu’da yayın yapan Abant TV, 12 Mayıs günü oynanan Fenerbahçe-Galatasaray maçında yaşanan olayları ekranına taşıdı. Maçtan sonra Burak Yıldırım adlı gencin öldürüldüğü belirtilen haberde, Yıldırım’ın hayattayken çekilmiş görüntülerine de yer verildi. Bu görüntülerde Yıldırım’ın sigara içmesi, RTÜK’ü harekete geçirdi.

RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi, 13 Mayıs günü yayınlanan habere ilişkin rapor hazırladı. Raporda ‘’ Burak Yıldırım'ın ağzında sigarayla çekilmiş görüntüleri, 3-4 kez tekrarlanarak açık olarak gösterilmiş ve mozaikleme yapılmamıştır. Bu yayın, Tütün mamüllerinin zararlarının önlenmesine ilişkin kanununa aykırıdır’’ denildi.

RTÜK üyeleri de yasada yer alan, ‘’TV’lerde yayınlanan programlarda, filmlerde, dizilerde, kliplerde, reklam ve tanıtım filmlerinde tütün ürünleri kullanılamaz, görüntülerine yer verilemez" hükmünün ihlal edildiğine karar verdi. Abant TV’ye 73 bin 263 lira para cezası uygulandı. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com