RTÜK'ün yalanı ortaya çıktı

RTÜK'ün yalanı ortaya çıktı
Ulusal Kanal'ı kapattırmak için kolları sıvayan RTÜK, sıkışınca yalana sarıldı. Devletin yayın organına yalan haber yaptırdı!
Anadolu Ajansı bugün abonelerine Ulusal Kanal ile ilgili bir haber servis etti. Haberin kaynağı RTÜK yetkilileri...

RTÜK yetkililerinin aktardığı bilgiye göre, Ulusal Kanal "Türkiye Cumhuriyeti'nin varlık ve bağımsızlığına aykırı ve şiddeti özendiren yayın" yapmaktan ceza almış. Buna neden olan konu da Ergenekon davası ile ilgili yapılan yayınlarmış.
 
İşte ilk yalan burada başlıyor. Ulusal Kanal bugüne kadar "Türkiye Cumhuriyeti'nin varlık ve bağımsızlığına aykırı ve şiddeti özendiren yayın" yapmaktan ceza almadı. 
 
Ajans haberine göre, sadece AKP'li üyeler değil CHP, MHP ve BDP'li üyeler de Ulusal Kanal'ın kapatılmasının önünü açacak sözde karara imza attı.... İşte RTÜK yetkililerinin ikinci yalanı da bu! Ne böyle bir karar ne de CHP, MHP ve BDP'li üst kurul üyelerinin onayı var!
 
Ulusal Kanal haberde ismi geçen RTÜK üyeleri ile tek tek görüştü. Kurulun CHP'li üyesi Süleyman Demirkan, RTÜK yetkilerinin sızdığı haberin gerçeği yansıtmadığını belirtti.
 
Ulusal Kanal özellikle Gezi Parkı yayınlarıyla, anlı şanlı haber kanallarını geride bıraktı. Bu süreçte RTÜK tarafından özel takibe alındığı tartışmasız. Anadolu Ajansı ve TRT de maalesef, her dönemde olduğu gibi iktidarın borazanı haline geldi. 
 
Üst kurulun BDP'li üyesi Ahmet Yıldırım da, RTÜK yetkilerinin sızdığı haberin "tevatürden ibaret" olduğunu belirtti. 
 
"Bu haber tevatürdür, doğru değildir. Uzman raporundaki talep bu. Uzmanlar talep edebilir, ancak nihai karar üst kurulundur. Bu talep kurulda tartışıldı ancak böyle bir karar çıkmadı. Yayın durdurma cezası yerine para cezası verilmesi yönündeki talebi ben gündeme getirdim. Fikirlerine katılmasam da, herkesin düşünce özgürlüğü olduğunu savunuyorum. Bu nedenle böyle bir cezaya da kesinlikle karşı çıktım."

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com