Rum Bakan'a Türkiye bakanı eleştirisi

Rum Bakan'a Türkiye bakanı eleştirisi
Türkiye bakanı eleştirisine Rum Bakan'ın tepkisi sert oldu: Kendimi toplu siyasi tecavüze uğramış gibi hissettim.

Daha önce, petrol ve doğalgaz konusunda, Türkiye ile işbirliği yapabileceklerini açıklayan Rum yönetimi Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanı Praksula Andoniadu'ya, Meclis Ticaret Komitesi üyeleri tarafından, Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas'ın da olduğu bir toplantıda ''Türkiye'nin bakanı'' eleştirisi yapıldı.

RUM BAKAN'A TÜRKİYE'NİN BAKANI TEPKİSİ

Rum Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanı Praksula Andoniadu, Meclis Ticaret Komitesi üyelerinin ''Türkiye'nin bakanı'' nitelemesi karşısında kendisini ''toplu siyasi tecavüze uğramış'' hissettiğini söyledi. Kıbrıs Rum kesiminde kadın olan, Ticaret Sanayi ve Turizm Bakanı Andoniadu'nun, dün Meclis Ticaret Komitesi üyeleri tarafından ''müstehcen aşağılamaya uğradığını'' belirterek, komite üyelerinin özür dilemelerini istemesi, Kıbrıs Rum basınında geniş yer aldı.

TOPLU SİYASİ TECAVÜZ SAVUNMASI

Fileleftheros gazetesi, ''Praksula 'toplu siyasi tecavüz' kurbanı'' başlıklı haberinde, kadın bakanın, Meclisi Ticaret Komitesi'nin, Rum Enerji Dairesi Müdürü Solon Kasinis konusunun ele alındığı 1 Kasım tarihli toplantısında şahsına yönelik söylem ve tavırlardan duyduğu rahatsızlığı dün açıkladığını aktardı. Andoniadu, Rum radyo televizyon kurumuna yaptığı açıklamada, Ticaret Komitesi üyesi milletvekillerinin, bakanlık sıfatına, akademik kariyerine ve cinsiyetine saygı göstermediklerinden şikayet etti.

AŞAĞILAYICI İFADE OLARAK GÖRDÜ

Andoniadu, ''Komite'nin bir üyesi tarafından 'Türkiye'nin bakanı' olarak nitelendirilmem, Başkan Hristofyas'ın da müdahale etmeyerek tartışmanın edepsizleşmesine müsaade etmesi kabul edilemez. Kendimi toplu siyasi tecavüze uğramış hissettim'' ifadesini kullandı. Haravgi de ''Toplu siyasi tecavüz'' başlıklı haberinde, Andoniadu'nun, 5,5 saat süren toplantıda, ''çağrıldığı konunun dışında şeylerle ilgilenildiğini, kendisine cahil denildiğini, alakasız bir şekilde yazdığı kitaplarla ve siyasi tezleriyle ilgilenildiğini, kendisine 'Türkiye'nin bakanı' gibi aşağılayıcı nitelemelerde bulunulduğunu'' söylediğini aktardı.

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com