"Rum kesimini Allah kurtarsın"

"Rum kesimini Allah kurtarsın"
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, iflas noktasında olduklarını açıklayan Kıbrıs Rum Yönetimine gelince, “Allah kurtarsın” demekle yetindi...

Budapeşte'de resmi temaslarda bulunan Egemen Bağış, Atatürk Havalimanı'nda Kıbrıs Rum Kesimi lideri Dimitris Hristofyas'ın, "İflas noktasındayız" açıklamasına yaptığı değerlendirme bu oldu.

"ALLAH KURTARSIN"

Bağış, “Allah kurtarsın. Bizim kültürümüzde düşene bir de bizim vurmamız olmaz. Ama bu kendi sorumsuzluklarının bir neticesi. Yıllardır Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'yle diyalogun önemini anlatmaya çalıştık. Çözüme yönelik adım atmaları gerektiğini anlattık. Çözümün oraya getireceği yatırımlarlar, olumlu havalarla bu kriz yaşanmazdı. Güney Kıbrıs yönetiminin beceriksizliğinin çok açık göstergesi oldu. Hele hele Avrupa birliği dönem başkanlığının üstlendikleri bir dönemde böyle bir iflası ilan etmiş olmaları çok düşündürücüdür. Türkiye artık çok güçlü ekonomik veriler ortaya koyabiliyor bir zamanlar borç aldığımı IMF'ye 5 milyar dolar borç verecek duruma geldik. Eğer güney Kıbrıs yönetimi KKTC'ye başvurup yardım talep ederlerse, onlar da bize bu talebi paylaşmayı uygun görürlerse bizde o talebi değerlendiririz.” diye konuştu. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com