Rum Lider Türkiye'yi Kızdıracak!

Rum Lider Türkiye'yi Kızdıracak!
Rum Lider Hristofyas'tan Türkiye'yi kızdıracak sözler...

Mısır'daki gelişmeleri endişeyle karşılayan bir ülke de Kıbrıs Rum kesimi. Ama kaygısının nedeni Türkiye. Çünkü Rum yönetimi, Mısır'daki değişimin etkenlerinden biri olarak Türkiye'yi görüyor. Atina'yı ziyaret eden Rum lider Hristofyas, "Türkiye, İslamcı taktiği ile her yere kanatlarını geriyor" dedi.

Türkiye'nin Ortadoğu'da artan etkisi ve Mısır'da artık ışığı görünen devrim.

Devrim olasılığı bölgede en çok İsrail'i endişelendiriyor.

Ama kaygıların arttığı başka bir ülke daha var; o da Kıbrıs Rum kesimi...

Mısır'daki gelişmeler, Kıbrıs Rum kesimini endişeye soktu. Bu kaygı, Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas'ın Atina ziyaretinde gündemindeydi.

Hristofyas, Yunan Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas ile görüştü, Türkiye için "İslamcı taktiğiyle her yere kanatlarını geriyor" dedi: "Mısır büyük ve lider bir ülke olarak, Ortadoğu'da Yunanistan ve Kıbrıs için çok önemliydi. Umarım Mısır'ın bu politikası değişmez. Çünkü adada işgalci güç Türkiye, İslamcı taktiği ile her yere kanatlarını geriyor."

Rum lider Hristofyas, Yunan Başbakanı Papandreu ile görüşmesinde de Mısır'daki sürecin, Rum yönetiminin İsrail'in yanısıra Mısır ile yaptığı Akdeniz'i paylaşma anlaşmasını tehlikeye soktuğunu belirtti.

Görüşmede, aynı tür bir anlaşmanın Atina ile Rum yönetimi arasında da imzalanacağı iddia edildi. Ama anlaşma olmadı.

İki lider, olası bir anlaşmanın hem Türkiye'den büyük tepki alacağını, hem de Kıbrıs'ta çözüm sürecini olumsuz yönde etkileyeceğini konusunda mutabık kaldılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com