Rum takımı tansiyonu yükseltti!

Rum takımı tansiyonu yükseltti!
Fenerbahçe'nin rakibi AEL Limasol'dan tansiyon yükselten açıklama.

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi AEL Limasol'un İletişim Müdürü Plutis Avraam, Fenerbahçe ile oynayacakları maçların siyasi boyut kazanmasını istemediklerini, bunu daha önce de açıkladıklarını belirterek, "Ancak öteki tarafın da (Fenerbahçe) aynı niyette olup olmadığı kesin değil" iddiasında bulundu.

UEFA Avrupa Ligi C Grubu’nda Fenerbahçe ile eşleşen Kıbrıs Rum kesiminin AEL Limasol takımının iletişim müdürü Plutis Avraam, Fenerbahçe ile oynayacakları maçların siyasi boyut kazanmasını istemediklerini belirterek, "Bu bir futbol maçıdır, savaş değil" dedi.

Rum tarafında yayın yapan Sports1 isimli radyoya konuşan Avraam, 25 Ekim’de Güney Lefkoşa’daki GSP Stadında oynanacak AEL Limasol-Fenerbahçe maçı için Fenerbahçe'ye bin 400 bilet ayrıldığını açıkladı.

Avraam, maçla ilgili, Cuma günü, Kıbrıslı Türk gazetecilerin de katılımı ile bir basın toplantısı düzenleyeceklerini belirtti.


Avraam, Fenerbahçe ile oynayacakları maçların siyasi boyut kazanmasını istemediklerini, bunu daha önce de açıkladıklarını belirterek, "Ancak öteki tarafın da (Fenerbahçe) aynı niyette olup olmadığı kesin değil" iddiasında bulundu.

"Fenerbahçe’ye bin 400 bilet vereceğiz. Türkler bu biletleri Kıbrıslı Türkler’e verecek" ifadesini de kullanan Plutis Avraam, "Bu bir futbol maçıdır, savaş değil" dedi.

İstanbul;da oynanacak rövanş karşılaşması için AEL taraftarlarına ayrılacak bilet sayısının çok yakında netleşeceğini belirten Avraam, "İlk maçta, AEL taraftarlarının İstanbul'a gitmesinin riskli olacağı kanaatine varılırsa, olgular değişebilir" ifadesini kullandı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com