Rumlar, doğalgaz için yardım istedi!

Rumlar, doğalgaz için yardım istedi!
Güney Kıbrıs'ın, doğalgaz çıkarılması konusunda Mısır'dan teknik yardım istediği ifade edildi.

Rum Fileleftheros gazetesi "Kahire'den Yardım Eli...

Mısırlı Bakana Göre Kıbrıs Doğal Gaz Çıkarılması Konusunda Teknik Bilgi İstedi" başlıklarıyla yayınladığı haberde, Mısır Petrol Bakanı Abdullah Ghorab'ın "Al Masry Al Youm" gazetesine yaptığı açıklamalara yer verdi.

Gazeteye göre Mısırlı bakan, Güney Kıbrıs'ın doğal gaz çıkarılmasıyla ilgili teknik bilgi talebini gözden geçirdiklerini söyledi. İsim vermeden Türkiye'ye gönderme yaparak, "Bu tarz önerilerin gözden geçirilmesinin, başka ülkelerin bu önerilerle ilgili itirazlarından etkilenmemesi gerektiğini" dile getiren Mısırlı bakan, "karşılıklı uzlaşma ve işbirliğinin ülkeler arasındaki deniz sınırlarının belirlenmesine ilişkin zemini oluşturması gerekeceğini" ifade etti.

Gazeteye göre, haberde ismi belirtilmeyen bir Rum diplomat ise,deniz sınırlarının belirlenmesi konusunda Mısır'la problem olmadığını, Güney Kıbrıs ile Tel Aviv arasındaki anlaşmanın da Kahire'yi etkilemeyeceğini aktardı. Haberde, Mısır Dışişleri Bakanlığının, Güney Kıbrıs'la deniz sınırlarının Mısır meclisinin 2003 yılında onayladığı bir anlaşma temelinde belirlendiğini teyit ettiği de belirtildi.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com