Rupert Murdoch Google'a saldırdı!

Rupert Murdoch Google'a saldırdı!
Google'ın korsan yazılımlardan çıkar sağladığını iddia eden dev isme cevap gecikmedi!

Medya sektörünün önemli isimlerinden News Corporation CEO'su Rupert Murdoch Twitter hesabı üzerinden Google'a saldırdı. Murdoch, internet devini korsanlığa yardım etmek ve bu durumdan kar etmekle suçladı.

Google'la yetinmeyen Murdoch ayrıca Amerika başkanı Barrack Obama'yı da eleştirdi. Başkanın, Online Korsanlığı Durdurma Yasası'na (SOPA) gerekli desteği vermediğini, telif haklarını korumak için internette geniş çaplı bir sansür uygulanması gerektiğini söyledi.

"Korsanlığın lideri Google'dır, çünkü filmleri bedava yayınlıyor üstelik etrafına para kazandığı reklamlar koyuyor. Lobiciliğe milyonlarca doların aktığına hiç şüphe yok. Film yapımcılığı artık çok riskli. Bu olayın artık azalması ve yazarları, oyuncuları, yönetmenleri ve bağlantılı tüm insanları incitmemesi lazım" dedi Murdoch. News Corporation aynı zamanda dünyanın en büyük film şirketlerinden biri olan 20th Century Fox'un sahibi; hal böyle olunca Murdoch'un da böyle agresif olması normal.

Bu noktada örnek vermek için, Murdoch Google'da, Mission Impossible Ghost Protocol filmini ücretsiz izleyebileceği platformları arattı. "Google'da Mission Impossible'ı aradım. Bir sürü site ücretsiz linkler sunuyor. Benim söyleyeceklerim bu kadar" dedi.

Google'ın cevabı gecikmedi!

Google hakkında güzel sözler de söyledi Murdoch: "Google, heyecan verici işler yapan büyük bir şirket. Tek bir şikayetim var, o da önemli."

Kısacası medya devi Google'ı takdir ettiğini inkar etmiyor ancakarama sonuçlarında çıkan korsan içeriğe yönlendiren bağlantılardan bir hayli şikayetçi...

Google ise, Murdoch'un suçlamalarını hafife almadı ve "manasız" olarak tanımladığı sözlere cevap verdi: "Geçen yıl 5 milyon siteyi telif haklarını çiğnemekten dolayı alaşağı ettik" açıklamasını yaptı Google'ın sözcüsü Samanta Smith. Smith sözlerini "diğer pek çok teknoloji şirketi gibi, biz de bu yabancı kaynaklı dolandırıcı siteleri interneti sansürlemeden kapatmanın yolları olduğuna inanıyoruz" dedi.(ANK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Apple, iOS 8'in son kullanım oranını açıkladı08 Ocak 2015 Perşembe 14:04
 • Kuyruklu yıldız kaşifi Philae kayboldu06 Ocak 2015 Salı 12:12
 • WhatsApp, Snapchat'e özendi02 Ocak 2015 Cuma 15:24
 • Dünya bu buluşu konuşuyor!26 Aralık 2014 Cuma 15:01
 • Android telefon kullananlar dikkat!26 Aralık 2014 Cuma 11:39
 • iPhone 6S mini geliyor25 Aralık 2014 Perşembe 10:59
 • Nabız ve tansiyonu yanlış ölçüyorlar25 Aralık 2014 Perşembe 10:32
 • Şimdi de LG G3 patladı24 Aralık 2014 Çarşamba 13:17
 • Facebook 2014 yılını kısaca özetledi10 Aralık 2014 Çarşamba 10:29
 • Samsung fena patladı!09 Aralık 2014 Salı 11:19
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com