Rus Bakan İstanbul'da merdivenlerden düştü

Rus Bakan İstanbul'da merdivenlerden düştü
Türkiye'de bulunan Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, kaldığı otelin merdivenlerinden yuvarlandı

Başbakan Erdoğan ile biraraya gelen Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'le birlikte İstanbul'a gelen, sabah Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile ikili görüşmelerde bulunan Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, saat 18.00 sıralarında kaza geçirdi.

Kaldığı otelde merdivenlerden yuvarlanan Lavrov, kolunun ağrıdığını söyleyince hemen Taksim İlk Yardım Hastanesi'ne götürüldü. Burada kolundan iki kez röntgen çekilen Lavrov'un sol el tarak kemiğinde kırık tespit edildi. Eli alçıya alınan Lavrov'un ceketini giymesi için de kolu düzeltildi ve fermuar takıldı. Bu işlemler için Lavrov'a 113 TL fatura kesildi.

Taksim İl Yardım Hastanesi'nin, Türkiye'ye gelen yabancı devlet adamları için pilot hastanelerden biri olduğu, bu yüzden bu hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Rasmussen de kaza geçirmişti

Medeniyetler İttifakı toplantısı için Nisan 2009 tarihinde Türkiye'ye gelen eski Danimarka Başbakanı ve NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen de kaldığı otelde merdivenlerden düşerek yaralanmıştı. Omuzu incinen Rasmussen, yine Taksim İlk Yardım Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi edilmişti. Toplantılara bu şekilde katılan Rasmussen, Başbakan Erdoğan'a, "Türk doktorlarıyla gurur duyabilirsiniz" diyerek doktorların uyguladığı profesyonel ve kaliteli tedavi için teşekkür etmişti.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com