Rus devlet başkanı Putin turnalara liderlik yaptı

Rus devlet başkanı Putin turnalara liderlik yaptı
Yaptığı aktivitelerle gündeme gelen Rus lider, bu defa turnalarla uçtu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Sibirya'da yaşayan beyaz turnaların neslini korumak için hazırlanan "Umut Uçuşu" projesinde yer aldı ve özel planörle birlikte uçtu. Siyah kuşak judo derecesi olan Putin'i denizin dibine dalarken, balık tutarken, Formula 1 aracı ya da savaş uçağı kullanırken görmeye alaşık dünya kamuoyu için Rus liderin turnalar gibi uçması sürpriz olmadı.

TURNALARA LİDERLİK YAPTI

Nesli tükenen hayvanların korunmasına yönelik Rusya'da oluşturulan Kırmızı Kitap'ta yer alan turnalarla birlikte uçan Putin, kuşlara "daha parlak ve aydınlık" bir geleceği gösterdi. Arktik halkaya yakın Yamala Nenetski özerk bölgesinde Salerhard kenti, Kuşevat yaban kuş bakım ve sağlık merkezinde kuşların göç yollarını bulmalarına yardımcı olunuyor. Putin de proje çerçevesinde turnaların önünden uçarak onlara liderlik yaptı.

ÜÇ KEZ UÇTU

Putin proje çerçevesinde üç kez uçuş yaptı. İlkinde aracın kullanımı ile ilgili tecrübe edindi. Diğer ikisinde ise kampanyaya destek amacı ile görüntü verdi. Rusya liderinin ikinci denemesinde sadece bir kuş kendisini lider olarak görerek takip etti. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com