Rus gazeteciden şok iddia!

Rus gazeteciden şok iddia!
Taksim'de gözaltına alınan alınan Rus gazeteciden şok iddia!
Taksim Gezi Parkı olaylarını çeken, Rus gazetesi Novaya Gazeta'da çalışan muhabir Arkadiy Babçenko Türk polislerini kendisini döverek gözaltına aldıklarını iddia etti. Götürüldüğü karakoldan Rusya'da çalıştığı gazeteyi arayan muhabir Babçenko “Cuma akşamüzeri Taksim Meydanı'nda çalışıyordum. Burada duran içi boş polis araçlarının fotoğrafını çekiyordum. Sonra yanıma sivil polisler geldi ve araçların fotoğrafını çekmemem gerektiğini söyledi. Sivil polisler bunu söyledikten sonra kollarımdan tuttu. Belirli bir direniş gösterdiğimde ise beni yaka paça ara sokaklardan birine götürüp dövdüler. Genelde ayaklarıma vurdular, ancak mideme de şiddetli bir yumruk yedim. Sonra üzerimdeki tüm kimlikleri alarak ilk önce hastaneye, oradan da yabancılar polis karakoluna götürdüler. Cep telefonuma el koymadıkları için sizi arayabildim. Anladığım kadarıyla beni ya sınır dışı edecekler ya da hakkımda güvenlik güçlerine itaatsizlikten dava açacaklar. Karakolda akıbetimi bekliyorum” dediği bildirildi.

 RUS DİPLOMATLAR DEVREYE GİRDİ!
 
Rus gazetesi Novaya Gazeta İstanbul’daki Rus Başkonsolosluğu’yla bağlantıya geçerek Rus diplomatları seferber etti. Diplomatlar Rus gazetecinin nerede tutulmduğunu araştırıyor.
 
Rus Gazetecinin gözaltına alınışı meslektaşları tarafından saniye saniye çekildi. Burdaki görüntüler Rus gazeteciyi yalanlar nitelikte. Bu görüntülerde sivil polis olduğu tahmin edilen kişilerin gözaltına almak istediği Rus gazetecinin ilk olarak buna direndiği ardından bu kişiler eşliğinde götürüldüğü görülüyor. Bu sırada herhangi bir darp olayının yaşanmadığı gözlemleniyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com