Ruşen Çakır’ın ‘Apo cilası’ devam ediyor

Ruşen Çakır’ın ‘Apo cilası’ devam ediyor
Vatan gazetesi yazarı Ruşen Çakır bir kez daha Apo’yu parlatma çabası içine girmiş.

Vatan gazetesi yazarı Ruşen Çakır bugün yayımlanan yazısında Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan ile yaptığı röportaja yer vermiş. Röportaj ilginç. Çünkü Çakır’ın “Apo’yu cilalama” çabasını açıkça gözler önüne seriyor. Röportajın genelindeki hava aşırı iyimser. Hatta gerçekleri görmemizi engelleyecek kadar iyimser bir hava adeta başımızı döndürüyor. Örneğin bir zamanlar PKK’nın yönetim ekibinde aktif rol almış biri olan Osman Öcalan’ı tüm yaşananların dışında tutar bir havada yansıtmak hedeflenircesine geçmiş yıllarda bir dönem fırıncılık yaptığına bile değiniliyor. Bu “işinde gücünde adam” imajı röportajın genelinde gizli gizli aşılanmaya çalışılıyor.

Osman Öcalan’ın sözleri de tıpkı Ruşen Çakır kadar iyimser ve barışçı yansıtılmış. Örneğin Öcalan, Çakır’ın “ 9 yılda neler değişti?” sorusuna “PKK önderliği o dönemde bizim bulunduğumuz noktaya geldi. O dönemde biz barışçı siyasi çözüm sürecini başlatmak istiyorduk ama PKK lideri ve yönetimi buna karşıydı. Karşıtlığını da savaşı yeniden başlatarak gösterdi. Bu 9 yıldır süren savaş bizim için hiç anlamlı değil. Her iki taraf için de kayıp yıllar oldu.” şeklinde verdiği yanıtı Öcalan’ı barış isteyen ancak engellenen biri olarak yansıtma çabası olarak görülebilir.

Röportajın geneline bakıldığında da benzer söylemlere ve dayatılmak istenen görüşe dair işaretler görmek mümkün. Hatta iş o kadar ileri bir noktaya varıyor ki konuyla hiçbir ilgisi olmamasına rağmen Öcalan’ın çocuklarıyla bile fotoğraflar verilmiş. Yani özetle Çakır’ın yansıtmak istediği Öcalan tablosu için yapmayacağı hiçbir şey kalmamış.

RUŞEN ÇAKIR’IN ÖCALAN RÖPORTAJININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com