Ruslar Türkiye'den Yunanistan'a kaçıyor

Ruslar Türkiye'den Yunanistan'a kaçıyor
Rus turistler Türkiye'deki otelleri pahalı bulup, rotayı Yunanistan'a kırıyor.

Rusya Turizm Operatörleri Derneği (RTOD) bu sene Yunanistan'a giden Rus turist sayısının %20 oranında arttığını bildirdi. Yunanistan'daki ekonomik istikrarsızlık nedeni ile oteller, fiyatları %5-8 oranında indirdi.

TÜRKİYE LİDER

Rusya Turizm Operatörleri Derneği'nin (RTOD) bildirdiğine göre bu yaz yaklaşık 5 milyon Rusyalı turist, yurt dışına gitti. Dernek verilerine göre Rusya vatandaşlılarının turizm akımı, en popüler turistik destinasyonlarda yaklaşık % 15-20 oranında arttı. Sıralamada sayısal olarak büyük bir fark ile Türkiye hala lider konumda. Verilere göre Türkiye'nin ardından Mısır, Yunanistan, İspanya, Bulgaristan ve Hırvatistan geliyor.

YUNANİSTAN DAHA UCUZ

RTOD, geçen seneye kıyasla bu sene Yunanistan'a giden Rusyalı turist sayısının %20 oranında arttığını bildirdi. Yunanistan'daki ekonomik istikrarsızlık nedeni ile oteller, fiyatları %5-8 oranında indirdi. Bunun yanında restoranlarda, barlarda ve mağazalarda fiyatlar, %20-30 oranında düştü. Bu yüzden turistler için Yunanistan'da tatil yapmak daha ucuz hale geldi.

İspanya'nın, tatil ücreti açısından Türkiye ve Mısır'a alternatif bir destinasyon olması, RTOD'u şaşırttı. Bu ülkeye giden Rusyalı turistlerin sayısı, %30 oranında arttı. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com