Rüşvet alırken görüntülenen bakan kim?

Rüşvet alırken görüntülenen bakan kim?
Türkiye sabah saatlerinde yapılan içlerinde çok sayıda işadamı ve bürakratın olduğu yolsuzluk operasyonunu konuşuyor.

Türkie bugün sabah başlayan yolsuzluk operasyonuyla çalkalanıyor. Operasyonda gözaltına alınan 49 kişi var 7 kişi hakkında da yakalama kararı çıkartıldı.

Gözaltına alınanlar arasında  İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar var. Soruşturmada Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın da isimlerinin geçtiği iddia ediliyor. Raporlara göre milyarlarca dolarlık yolsuzluk yapıldığı belirtiliyor. Dosya üzerinde yapılacak incelemelerin ardından bakanlar hakkında fezleke hazırlanacağı ve soruşturma izni için TBMM’ye gönderileceği ifade edildi.

Kanal D haberde yer alan  bir habere göre hakkında fezleke gönderilecek dördüncü bakının soruşturma dosyasında 1.500 milyon dolar rüşvet alırken görüntüleri var. Rüşveti veren kişi bugünkü operasyonda gözaltına alınan Ebru Gündeş‘in kocası Reza Zarrab.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com