Rüşvet alırken yakalanan vekil tutuklandı!

Rüşvet alırken yakalanan vekil tutuklandı!
Romanya’da rüşvet alırken suçüstü yakalanan milletvekili, tutuklanarak cezaevine konuldu

Dünyada siyasete örnek olan davranışlardan biri de, adı yolsuzluğa karışmış milletvekilleri hakkında soruşturmaların yapılması sağlanarak, suçlu bulunmaları halinde de cezalarını çekmeleri için parlamento ve yargının uzlaşması gösterilebilir.

Romanya’da iktidardaki koalisyon hükümetinin muhafazakar kanadına üye milletvekili Gheorghe Coman, devlet dairesinde işe yerleştirme karşılığında bir vatandaştan 700 euro rüşvet alırken suçüstü yakalanmıştı.

Romanya’da Yolsuzlukla Mücadele Kurumu’nun (DNA) varlığı, böylesi kirli siyasetçileri meclisten temizlemek için çok etkili bir kurum olarak varlığını koruyor.Yolsuzlukla Mücadele Kurumu savcılarının talebi üzerine, Coman’ın dokunulmazlığı parlamentoda kaldırıldı.

Milletvekili Gheorghe Coman, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi. Olayın peşini bırakmayan Yolsuzlukla Mücadele Kurumu (DNA) savcıları karara itiraz etti.

Yüksek Mahkeme’nin tutuklama yönündeki kararı üzerine, milletvekili Coman, istihbarat teşkilatının katkısıyla, trafikte durdurularak cezaevine götürüldü.

Adalet ve eşitlik, başka ülkelerde kavram olmaktan öte hayatın bir gerçeği ve hukukun güvencesi altında. Bizde Türkiye’yi yönetenlerin değişmeyen ve geriye giden zihniyetiyle hala ‘Hayal’ den öteye geçemiyor, ''gerçek'' olamıyor. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com