Rüşvet paralarını özel zırhlı araçla taşıdılar!

Rüşvet paralarını özel zırhlı araçla taşıdılar!
İşadamlarının paraları nasıl, nerde verecekleri yılan hikayesine dönmüş.
Yeni yayınlanan ses kayıtlarında ATV-Sabah grubunun alınması içi para veren işadamlarının paraları nerede, ne şekilde verecekleri konusunda kafalarının karışık olduğu iddia edildi.
 
Başbakan Erdoğan talimatıyla, Binali Yıldırım'ın AKP döneminde yüklü ihale alan işadamlarından ATV-Sabah Grubunu satın almak için para topladığı iddialarında yeni ses kayıtları yayınlandı.
 
Faruk Kolyoncu isimli şahsın Cengiz İnşaat isimli firmadayken Mehmet Cengiz ile Hayrettin Özaltın'ın olduğu iddia edilen telefon görüşmelerinde para verecek işadamlarının kafalarının karışık olduğu görüldü.
 
Mehmet Cengiz ile Hayrettin Özaltın arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmelerinde havuza Mehmet Cengiz'in 100 milyon dolar, Özaltın'ın 20 milyon dolar, Limak ve Kolin adlı firma sahiplerinin parayı verebilmek için Kalyon adlı inşaat şirketinin hisselerini satın alıp sonra tekrar eski sahiplerine devredileceği anlaşılıyor.
 
Mehmet Cengiz ile  Hayrettin Özaltın arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmelerinde Cengiz, Özaltın'a parayı hazırlayıp hazırlayamadığını soruyor. Özaltın da haftaya hazırlayabileceğini konuyu tüm çıplaklığı ile babasına da anlattığını söylüyor. Mehmet Cengiz'den babasının ağzını aramasını istiyor. Cengiz bu konuda Özaltın ile küfürlü konuşarak dalga geçiyor.
 
Hayrettin Özaltın konuşmada parayı önümüzdeki hafta hazırlayacağını, başka işadamlarının bu işe hisse senetleri ile hallettiğini söylüyor. Cengiz'de bu işlemlerinin zaman alacağını parayı açıktan vermesi gerektiğini, kayıtlara da sonra bir çare bulacaklarını anlatıyor.
 
Hayrettin Özaltın parayı nasıl taşıyacağım, nerede vereceğim, nasıl vereceğim derken Mehmet Cengiz parayı bir an önce ayarlamasını istiyor. Ömer isimli şahsa paraların verildiği belirtilirken Özaltın paraların traktörle mi taşındığını soruyor. Cengiz de yok yok zırhlı araba çekiyorlar şeklinde yanıt veriyor. Özaltın'ın parayı vereceği günü tam netleştirmemesi üzerine Cengiz "Biz de keriz değiliz verilmesi gerekiyorki veriyoruz o parayı, yolda bulmuyoruz" diyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com