Rusya: Patriotlar İran için!

Rusya: Patriotlar İran için!
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Patriot füzeleri, İran’a karşı gibi görünüyor” dedi.

NATO'nun Türkiye'nin Suriye sınırına Patriot füzeleri yerleştirmede bu kadar istekli olmasında hedefin başka bir ülke olup olmadığı ile ilgili soruyu yanıtlayan Sergey Lavrov, "Basında yer alan yapılandırma dikkate alındığında bu İran'a karşı gibi görünüyor" değerlendirmesinde bulundu.
 
Bölgede bir kısım oyuncuların Rusya'ya ‘Neden Beşar Esad'a koltuğu bırakmasını söylemiyorsunuz? Biz kendisine güvenli alan oluşturabiliriz' eleştirisi getirdiğini ifade eden Lavrov, "Neden bir postacı olarak bizi kullanmak zorundalar? Eğer Sayın Esad bunu istiyorsa, bu doğrudan kendisi ile müzakere edilmeli…" önerisinde bulundu.
 
Euronews'e Suriye'deki gelişmeleri değerlendiren Rus Bakan, tarafların karşılıklı olarak bir yıkım savaşı yürüttüklerini söyledi. "Bu savaşın kazananı olmayacak" tespitinde bulunan Lavrov, "Filistin sığınma kamplarında ve diğer bölgelerde korkunç gelişmeler yaşanıyor." dedi.
 
Rusya'nın Suriye muhalefetini tanıması ile ilgili soruyu yanıtlayan Lavrov, "Biz hiç kimseyi tanımayız. Muhalefetten tüm gruplarla çalışıyoruz. Ulusal Koalisyon ya da siyasi alanda var olacak diğerleri ile de çalışabiliriz. Birilerini tanıyıp tanımamak temel konu değil. Burada herkesi aynı yöne çevirmek önemli" ifadelerini kullandı.
 
"SURİYE İLE GÖRÜŞÜN"
 
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Russia Today adlı televizyon kanalına yaptığı açıklamada, "Bazı bölgesel aktörler, bize neden Esad'a görevi bırakmasını söylemediğimizi soruyorlar. Bizi neden postacı olarak kullanmak istiyorlar. Esad'ın görevi bırakmasını isteyenlerin, bu konuyu doğrudan Esed ile görüşmesi gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com