Rusya Suriye açıklarına savaş gemileri gönderdi!

Rusya Suriye açıklarına savaş gemileri gönderdi!
Rusya’nın beklenmedik bir durum karşısında Suriye’deki vatandaşlarını tahliye etmek için bölgeye savaş gemileri gönderdiği iddia edildi.

Rus donanmasının bölgedeki mevcut filonun yerini alması için Akdeniz’e beş gemi gönderdiği bildirildi. Üç savaş gemisi ve iki destek gemisinin Akdeniz’de bulunan Rus Baltık Filosuna katılmak üzere Suriye kıyılarına doğru yola çıktığı belirtildi.

Russia Today’in haberine göre, Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Rus savaş gemileri Yaroslav, Kaliningrad, Aleksandr Şabalin, bir tanker gemisi ve yardımcı botların bölgeye sevk edildiği ifade edilirken, gemilerinin misyonunun hava savunma, gemi ve denizaltı savar muhaberesi egzersizleri olduğu kaydedildi.

Gemilerin, doğu Akdeniz’de Kasım ayından bu yana devriye gezen Baltık Filosu gemilerinden görevi devralacağı ifade edildi.

“Gemiler Suriye’deki Rus vatandaşlarını tahliye edebilir”

Rus donanmasından bir kaynağın İnterfax haber ajansına yaptığı açıklamada, savaş gemilerinin Suriye’deki Rus vatandaşlarının beklenmedik bir durum karşısında ülkeden tahliye edilmesi için yola çıktığını söyledi. Rus savaş bölgesindeki Rus vatandaşlarının Rusya’nın Karadeniz filosuna getirilebileceğini kaydetti. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com