Rusya ve Türkiye: Nükleerden Dönüş YOK!

Rusya ve Türkiye: Nükleerden Dönüş YOK!
Erdoğan: Akkuyu'daki proje güvenlik yönünden Japon santrallerinden çok farklı bir santral olacak..

Rusya'da konuşan Başbakan Erdoğan, nükleer santralle ilgili olarak ''Mersin Akkuyu'da atılacak adım dünyaya örnek olacak'' dedi. Rusya Devlet Başkanı Medvedev de, ''Akkuyu'daki proje güvenlik yönünden Japon santrallerinden çok farklı bir santral'' diye konuştu.

AKKUYU DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK
Japonya'daki deprem sonrasında meydana gelen nükleer sızıntılar yeni bir tartışma başlattı. Rusya'daki temasları kapsamında Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev'le basın toplantısı düzenleyen Başbakan Tayyip Erdoğan, "Mersin Akkuyu'da atılacak adım dünyaya örnek olacak. Tabii ki her yatırımın olumsuz bir neticesi olabilir. Olumsuz neticesi olacak diye yatırımdan vazgeçmezsiniz" dedi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN RUSYA'DA DEPREME DAYANIKLI
"Deprem olmaz diye bir şey yok, olabilir" diyen Erdoğan, "Ama bu yatırım depreme dayanıklı olarak yapılmaktadır" diye konuştu.

İLAVE TEDBİRE GEREK YOK
Rusya Devlet Başkanı Medvedev de şunları söyledi: 'Nükleer santral doğru yapılırsa sorun olmaz. Akkuyu doğru yönetilecek. Akkuyu'daki proje güvenlik yönünden Japon santrallerinden çok farklı bir santral. Japonya'da olanlarda güvenlik anlamında ilave tedbire gerek yok. Deprem her şeye zarar verebiliyor. İnşaatın yapılacağı konum önemlidir. Biz deprem bölgelerinde de nükleer santral inşa ettik, deneyimliyiz. Bu proje son derece ilginç bir projedir. Türk dostlarımızın menfaatine olan bir projedir."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com