Rusya’da şok suikast!

Rusya’da şok suikast!
Suriye’ye askeri malzeme gönderen Rus şirketin yöneticisi öldürüldü.

Suriye'ye askeri malzeme gönderen Rusya'nın Tula kentindeki "Konstruktorskoye Büro Priborostroyeniye" (KBP) fabrikasında üst düzey görevli olarak çalışan Vyaçeslav Truhaçev (1954) uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
 
Interfax'a açıklamada bulunan kaynak, savunma sanayi uzmanının ölümünün işi ile ilgili olabileceğini kaydetti. Kaynak, "Öldürülme olayı ile ilgili temel teori iş, ikinci gerekçe ise intikam olabilir" dedi.
 
Milliyet’in haberine göre, Rusya Soruşturma Komisyonu'ndan yapılan açıklama Truhaçev'in iş çıkışı bir kiralık katil tarafından öldürüldüğü belirtildi.
 
KBP'de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Truhaçev'in cesedi apartmanının önünde, başından vurulmuş olarak bulundu. Rusya Soruşturma Komisyonu Sözcüsü Vladimir Markin, Truhaçev cinayetinin araştırılması için merkez teşkilattan bölgeye uzmanların gönderildiğini ifade etti.
 
Türkiye'nin Suriye'ye giden yolcu uçağını askeri kargo bulunduğu gerekçesi ile Ankara’ya zorla indirilmesinin ardından KBP'nin adı gündeme gelmişti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com