Rusya'dan ABD askerlerine suçlama

Rusya'dan ABD askerlerine suçlama
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Afganistan'daki bazı ABD askerlerinin uyuşturucu kaçakçılığı trafiğine dahil oldukları yönünde Moskova'nın elinde bilgiler olduğunu söyledi.

Ülkesinde bir televizyon programına katılan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Afganistan'daki ABD askerlerinin üstlerinin kontrolü ve bilgisi dışında uyuşturucu işine bulaştıklarını ileri sürdü.
 
ABD'nin yalnız başına Afganistan'da hiçbir şey yapamadığını söyleyen Lavrov, koalisyon güçleri olarak da amaca ulaşamadıklarını, terör tehlikesinin devam ettiğini, uyuşturucu tehlikesinin ise kat kat arttığını belirtti.
 
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD'nin halen dünyanın askeri, ekonomik ve mali açıdan süper gücü olmasına rağmen, fiziki olarak Afganistan'daki hiçbir problemi çözecek gücü olmadığını savundu.
 
Rusya'nın ''Amerika'nın inadına kulaklarımızı tıkayalım'' prensibinden değil, pragmatik çıkarlarından yola çıkarak hareket ettiğini söyleyen Lavrov, Afganistan'da ''bir şeyler'' yapmaya çalışan koalisyon güçlerinin olmasının önemli olduğunu, aksi halde Afganistan'da uyuşturucu kaçakçılığının gelişerek Orta Asya ve Kuzey Kafkasya'ya sıçrayabileceğini söyledi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com