Rusya'dan flaş uçak açıklaması!

Rusya'dan flaş uçak açıklaması!
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov "Rus tedarikçinin yasal bir müşteriye yolladığı kargo vardı. Kargoda radar için elektrik ekipmanları vardı. Bunlar her iki şekilde de kullanılabilecek ekipmanlar ancak hiçbir uluslararası sözleşmeye aykırı değiller." d
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey LavrovAnkara Esenboğa Havaalanı'na indirilen Suriye yolcu uçağı ile ilgili olarak açıklamada bulundu. Lavrov açıklamasında " O uçakta hiçbir silah yoktu ve olamazdı da. Uçakta yasal Rus tedarikçinin yasal bir müşteriye yolladığı kargo vardı. Kargoda radar için elektrik ekipmanları vardı. Bunlar her iki şekilde de kullanılabilecek ekipmanlar ancak hiçbir uluslararası sözleşmeye aykırı değiller." dedi.
 
Lavrov’un, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yaptığı açıklama şöyle:
 
“Suriye uçağı ile ilgili çeşitli spekülasyonlar var, bizim orada gizli hiçbir şeyimiz yok. Durumu açıkladık. O uçakta hiçbir silah yoktu ve olamazdı da. Uçakta yasal Rus tedarikçinin yasal bir müşteriye yolladığı kargo vardı. Kargoda radar için elektrik ekipmanları vardı. Bunlar her iki şekilde de kullanılabilecek ekipmanlar ancak hiçbir uluslararası sözleşmeye aykırı değiller. 
 
Suriye uçağı Türk hava sahasına girdiği anda, Türk yetkilileri uçağa ya rotasını değiştirmesini ya da Ankara’ya inmesi gerektiğini söyledi. Uçak da yasa dışı bir şey olmadığı için inme kararı aldı.
 
Bizdeki bilgilere göre, tedarikçi kargosunu geri isteyecek. Biz Türk tarafından, Rus diplomatların uçaktaki vatandaşlarımızla görüşme talebinin reddi konusunda resmi bir yanıt bekliyoruz."  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com