Rusya'dan Suriye'ye silah yok!

Rusya'dan Suriye'ye silah yok!
Rusya, Suriye'deki durum yatışıncaya kadar bu ülkeye silah ihracatını askıya alacağını açıkladı.
Rus askeri ve teknik işbirliği kurumu başkan yardımcısı Viyaçeslav Zirkaln, Rus haber ajanslarına yaptığı açıklamada, Rusya'nın Suriye ile yeni silah anlaşması yapmayacağını ve artık silah yollamayacağını belirtti.
 
Zirkaln, Rusya'nın bugüne kadar Suriye ordusuna daha önce tedarik edilen silahların yedek parçasını ve onarım desteği sağladığını ifade etti.
Rus yetkili, ülkesinin Suriye'ye helikopter ya da taarruz uçağı satmadığını da söyledi.
 
Zirkaln açıklamasını, bir hava gösterisine katılmak üzere gittiği İngiltere'nin başkenti Londra'nın güneybatısındaki Farnborough'da yaptı.

Suriyeli muhalif gruplar görüşmelere zorlanmalı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye hükümeti ve Suriyeli muhalif grupların görüşmelere başlamaya zorlanması gerektiğini söyledi.
Putin, Suriyeli muhalif lider Michel Kilo'nun Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştüğü sıralarda yaptığı açıklamada, Rusya'nın gerçekleşmesine olanak tanıdığı diyalogun, ihtilafa silahlı çözüm bulunmasından "daha karmaşık ve iyi olduğunu" belirtti.
 
Rusya'da bulunan Demokratik Forum adlı Suriyeli muhalif örgütünün başkanı olan Kilo da yaptığı açıklamada, "Rusya'nın bizim krizimize barışçı bir çözüm bulunmasında olumlu bir rol üstleneceğini ümit ediyorum" diye konuştu. 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com