Rusya'dan Türkiye'yi Kızdıracak Adım!

Rusya'dan Türkiye'yi Kızdıracak Adım!
Medvedev, beraberindeki bir heyetle birlikte bu gece yarısı özel uçağıyla bakın nereye gidiyor..

Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev, beraberindeki bir heyetle birlikte bu gece yarısı özel uçağıyla Kıbrıs Rum kesimine gidecek.

Geceyarısı Larnaka havaalanında olması beklenen Medvedev, temaslarına yarın başlayacak.

Medvedev için yarın, Rum başkanlık sarayında, Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas tarafından resmi karşılama töreni yapılacak ve ardından Hristofyas ile Medvedev başbaşa görüşmeye geçecek. Başbaşa görüşmelerin ardından resmi görüşmeler başlayacak.

Görüşmelerin sonunda, iki ülke arasında "2010-2013 faaliyet planını" içeren, ''stratejik hedef belgesi''nin yanısıra, ikili anlaşmalar imzalanacak. İki taraf arasında 14 ikili anlaşma imzalanacağı, bunlardan altısının ekonomiyle ilgili olduğu belirtildi.

Anlaşmaların imzalanmasının ardından, Medvedev Hristofyas'a ''Dostluk Nişanı'' takacak ve ardından ortak basın açıklaması yapılacak.

Daha sonra, Rum Meclisi ve Rum Başpiskoposu 2. Hrisostomos'u ziyaret edecek olan Medvedev, Hristofyas'la birlikte Rus Ticaret Bankası'nın açılışını yapacak.

Hristofyas, onuruna vereceği akşam yemeğinde Medvedev'e "Üçüncü Makarios Kolyesi" takacak. Medvedev aynı gece Kıbrıs Rum kesiminden ayrılacak.

Medvedev'in programının ilk şeklinde, Larnaka'daki Ayos Lazaros Kilisesi ve Cikko Manastırı'nı ziyaretlerin de yeraldığını, ancak daha sonra bu ziyaretlerin iptal edildiği belirten Rum basını, iki ziyaretin iptal edilmesinin nedeninin, Rusya'nın, Medvedev'in yapacağı ziyaretleri olabildiğince sınırlama isteğinin olduğunu yazdı.

Rus devlet başkanının ziyareti dolayısıyla, Kıbrıs Rum kesiminde yoğun güvenlik önlemleri alınıyor.

Medvedev'in Rum tarafında yapacağı temaslarda seyahat ederken kullanacağı zırhlı limuzinin de Rum tarafına getirildiği belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com