Rusya'ya havlu ve bornoz ihracatı

Rusya'ya havlu ve bornoz ihracatı
Afyonkarahisar'ın küçük ilçelerinden birisi olan Başmakçı ilçesinde tekstil üzerine kurulan fabrika, Rusya'ya havlu ve bornoz ihraç ediyor.

Afyonkarahisar'ın küçük ilçelerinden birisi olan Başmakçı ilçesinde tekstil üzerine kurulan fabrika, Rusya'ya havlu ve bornoz ihraç ediyor.
Afyonkarahisar'ın Başmakçı ilçesinde 1996 yılında kurulan Başteks Tekstil, sanayi üretimini yaptığı havlu ve bornozları Rusya'ya ihraç etmeye başladı. Başmakçı ilçesinde 20 bin metrekare alanda kurulu tesislerinde üretim yapan Başmakçı Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Gönüllü, yurt dışına ihracatlarının devam edeceğini söyledi. Gönüllü, 'Daha önce Makedonya, Azerbaycan ve Kırgızistan'a yaptığımız ihracatın ardından bu sene de Rusya' ya ihracat yapmaya başladık. Rusya, Türkiye açısından çok
büyük bir pazar. Hükümetimizin son dönemde bu ülke ile yaptığı ticari anlaşmalar bu ülkeye ihracat yapacak olan firmalar açısından da olumlu olmuştur. Geçen ay beş TIR olarak yaptığımız ihracat, bu ay ve önümüzdeki aylarda artarak devam edecek. Kalitemiz ve ürünlerimizin hijyenik olması bu ülkede çok beğenildi' dedi.

'İNSAN SAĞLIĞINI ÖN PLANDA TUTARAK KALİTE VE HİJYENDEN TAVİZ VERMİYORUZ'
Firma olarak zaten yıllardır boya ve apre konusunda hizmet verdiklerini anlatan Abdurrahman Gönüllü, 'Şimdi bitmiş mamul olarak konfeksiyona girmemiz, entegre olarak çalışmamız sonucunda AB normlarında ve kalitesinde üretim yapmamızı sağlamıştır. İnsan sağlığını ön planda tutarak kalite ve hijyenden taviz vermiyoruz. Fabrikamız laboratuvarında boya ve diğer kimyasallar üzerinde sürekli inceleme ve araştırma çalışmaları yaparak müşterilerimize en iyisini sunmaya çalışıyoruz. Çünkü aynı zamanda boya ve apre hizmeti sunduğumuz firmalar ABD ve Avrupa Birliği ülkelerine ihracat yapmaktadır' diye konuştu.
'OEKO-TEX KALİTE BELGESİNE SAHİBİZ'
En ince detaylara kadar test ederek son teknoloji makine ve araçlarla üretim yaptıklarını dile getiren Gönüllü, 'Oeko-Tex kalite belgesini de almak suretiyle kalitemizi tescillendirmiş olduk. Tekstil boya ve apredeki uzmanlığımızı ve tecrübemizi üretimini yaptığımız havlu ve bornozlara da endeksleyerek yurt dışına daha fazla ihracat yapmayı, daha fazla istihdama ve ülke ekonomisine katkı yapmayı hedeflemekteyiz' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com