Rusya'ya tazminat davası!

Rusya'ya tazminat davası!
Rusya'nın büyük tirajlı gazetelerine 'yalan haber' davası...

Antalya'nın Alanya İlçesi Avsallar beldesinde bulunan 5 yıldızlı Alara Park Otel'de Rus turistlerin zehirlendiğine dair haberlerin Rusya'nın büyük tirajlı bazı gazetelerinde manşetten yer almasının ardından otel yetkilileri haberleri yalanladı ve, "Zehirlenme olayı yok. Devletin kurumundan aldığımız yiyecek, içecek ve havuz raporlarımız temiz. Tazminat davası açacağız" dediler.

Antalya'nın Alanya ilçesi Avsallar beldesinde bulunan Alara Park Otel'de Rus turistlerin zehirlendiği iddialarının Rus basını tarafından manşettin duyurulması Alanya'da turizmcileri hareket geçirdi. Otellerine binin üstünde Rus turist kaldığın ve bugüne kadar hiç bir zehirlenme olayını olmadığını kaydeden Otel Genel Müdürü Murat Demircan, "Bin turistin 300'ü çocuk. Bir gün içinde ishal, düşme, grip ve baş ağrısı gibi çeşitli nedenlerden dolayı 5 ila 7 arasında çocuk revire başvuruyor. Buda normal bir rakam. Fakat bunların içinde kesinlikle zehirlenme olayı yok. Bu tür yalan haberleri kim çıkartıyor bilmiyorum" dedi.

Bu haberlerin arkasında Türk turizmini yıpratma çalışmalarının olduğunu söyleyen Demircan, "Bir kaşık suda fırtına kopartmaya çalışıyorlar. Rus basının amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Ancak bu kez sert kayaya çarptılar. Otelimizde kalan Rus turistlerin açıklamaları var, Otelde bulunan yiyeceklerimizden ve havuz ile içme sularından Devletin kurumu olan Çevre Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından muntazaman numuneler alınır ve hepside temiz. Raporlar elimizde. Bu yalan haberleri yapanlar hakkında hakkımızı sonuna kadar savunacağız. Bu gazeteler hakkında tazminat davası açmaya hazırlanıyoruz" dedi.

Otelde kalan Gutero Olga, Guryuwou Marino, Hazhiokbar İliyas, Henshinbav Azak, Merkulova Angeline ve Valova Maria 15 güne yakın otelde kaldıkların ve bugüne kadar zehirlenme olayı ile karşılaşmadıklarını söyleyerek, "Tam tersi otelin her türlü aktivitesinden memnunuz. Yemekler plaj ve deniz çok güzel" dediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com