"Rüya Gibi" Azerbaycan'da

Rüya Gibi Azerbaycanda
TRT'nin Azerbaycan'da hazırladığı, "Rüya Gibi" ve "Gurbetteki Elçiler" isimli iki yeni programın tanıtımı yapıldı

BAKÜ (AA) - TRT Bakü Temsilciliğinin Azerbaycan'dan hazırladığı, "Rüya Gibi" ve "Gurbetteki Elçiler" isimli iki yeni programın Bakü'de tanıtımı yapıldı.

TRT Avaz kanalında yayınlanmak üzere hazırlanan programların bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısına, Bakü Büyükelçisi İsmail Alper Coşkun, KKTC Bakü Temsilcisi Sadettin Topukçu, Azerbaycanlı milletvekilleri, Türk kuruluşlarının temsilcileri ile sanat, iş ve medya dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Toplantıda, TRT'nin Bakü'deki faaliyetlerinin anlatıldığı ve yeni programlarının tanıtıldığı görüntüler izlendi. TRT'nin, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Bakü Koordinatörlüğü ile ortaklaşa hazırladığı "Rüya Gibi" programında, rastgele seçilen Azerbaycanlı ailelerin evlerinde nasıl değişiklikler yapıldığı, ev sahiplerinin mutluluğu gösterildi.

"Gurbetteki Elçiler" programında ise yıllar önce Azerbaycan'a gelen Türk iş adamlarının başarılarının, faaliyetlerin, hayat öykülerinin konu edileceği duyuruldu.

Büyükelçi Coşkun, Türkiye'nin  dünyadaki gelişmeleri takip etmekteki hassasiyetini daha güçlü bir noktaya taşıdığını, bunun da sadece diplomatik temsilciliklerin değil, ülkelerdeki Türk medya kurumları başta olmakla tüm kurum ve kuruluşların eşgüdümlü çalışması sayesinde oluştuğunu kaydetti.

Azerbaycan bağlamında asli hedeflerinin bu ülkenin daha ileri noktaya gelmesi, kendine belirlediği hedeflere daha hızlı ulaşması olduğunu vurgulayan Coşkun, TRT'nin hazırladığı "Rüya Gibi" programını beğendiğini söyledi.

TRT Avaz Koordinatör Yardımcısı Murat Akkoç da kurumunun 15 televizyon kanalı, 18 radyo kanalı ve 35 dildeki internet yayınıyla tüm dünyaya hitabettiğini ama Türk dünyasına daha fazla önem verdiklerini dile getirdi.

Bu nedenle beş yıl önce TRT Avaz kanalını kurduklarını hatırlatan Akkoç, "Tüm Türk dünyası arasında köprü rolünü üstlendik. Bu kanalda her gün dört saat Azerbaycan'la ilgili yayın yapıyoruz ve bu ülkenin dünyaya açılan penceresi olmaya çalışıyoruz. Yeni programlarla da Azerbaycan'ın sesini daha gür duyurmaya çalışacağız" dedi.

TRT BAkü Temsilcisi Emrah Yazıcı, Azerbaycan'da daha önce çok sayıda proje hayata geçirdiklerini vurgulayarak, yeni program "Rüya Gibi"ye ayrı bir önem verdiklerini anlattı.

Programla insanlara, hayatlarında küçük dokunuşlarla büyük değişiklikler yapabileceklerini göstermek olduğunu kaydeden Yazıcı, "Bu programda bir Azerbaycanlı ailenin evine giriyoruz ve hiçbir karşılık beklemeden evin bir odasını baştan sonra yeniliyoruz, yeni mobilya ve elektronik eşyalarla donatıyoruz" dedi.

İki yeni programın başarılı olması dileğiyle pasta kesilmesinden sonra çok sayıda Azerbaycanlı sanatçı davetlilere kısa bir müzik dinletisi sundu.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com