Ş.Urfa Valisi: Can kaybı yok

Ş.Urfa Valisi: Can kaybı yok
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, çıkan ikinci yangında cankaybı olmadığını ve alevlerin kontrol altına alındığını bildirdi.
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, cezaevinde çıkan ikinci yangınla ilgili gazetecilere açıklama yaptı. Cezaevi önünde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Vali Güvenç, yangının kontrol altına alındığını ve can kaybı olmadığını söyledi. 
 
Vali Güvenç, "Cezaevimizde malesef bugün tekrar çocuk koğuşunda yangın çıkartıldı. Şuanda cezaevi sakin, yangın kontrol altına alındı, tespit ettiğimiz can kaybı çok şükür yok. Mahkumların hepsi sakin. Sadece 40- 50 kişi bahçede, onları da yerlerine alacağız. Siz onları merak ediyorsunuz, onlar da sizi merak ediyor. Herkes evlerine dönsün, herhangi bir çatışma, herhangi bir yangın hiç birşey yok kalmadı. Bana intikal eden ölü yok. Kısmen yaralıları da hastanelerimize sevk ettik, tamamı kontrol altında" dedi.
 
Jandarma ve polise gerekli ikazların yapıldığını ve kötü müdahalede bulunulmayacağını vurgulayan Vali Güvenç, şunları söyledi:
 
"Benden sayı rakam sorarak yanlış bilgi verdirmeyin ama çok şükür bana intikal eden ölü yok, yangın kontrol altına alındı mahkumların hepsi sakin durumda. Polislere gerekli ikazlar yapıldı, jandarmamıza askerimize yapıldı. Herhangi bir müdahale, kötü müdahale, biber gazı olmayacak. Mahkumlarımızdan kaçmak isteyen olmadı, sadece içerdeki dumandan etiklenen bir grup mahkumu bahçeye aldık. Lütfen yatıştırıcı rol oynayalım, bu ülke bu memleket hepimizin. Mahkumların hepsinin sağlık durumu iyi. İçeride silah sesi çatışma yok."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com