Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aydın:

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aydın:
"Ülkemizi idare eden insanlarımız, iyi niyetli, ülkemizin, milletimizin iyiliğini düşünen insanlardır, bunda şüphemiz yok ama vizyonları, becerileri, planları, ufukları yok"

YALOVA (AA) - Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, "Ülkemizi idare eden insanlarımız, iyi niyetli, ülkemizin, milletimizin iyiliğini düşünen insanlardır, bunda şüphemiz yok ama vizyonları, becerileri, planları, ufukları yok" dedi.

Aydın, partisinin Yalova'da Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen belediye başkan adayları tanıtım toplantısında, Saadet Partisi teşkilatlarının, genel merkezden ilçe teşkilatlarına seferberlik halinde yoğun çalışma içerisinde olduğunu söyledi.

Siyasi liderlerin, seçim kampanyalarından bahsetmediğini öne süren Aydın, şunları kaydetti:

"Türkiye'de 52 milyon seçmenimiz sandık başına gidecek. Seçimlerde insanımız, seçmenimiz, başbakan, milletvekili seçmeyecek. Bu seçimde biz il, ilçe, belde belediye başkanlarımızı, il genel meclisi üyelerimizi, belediye meclis üyelerimizi seçeceğiz. Şimdi siz televizyon ekranlarında, gazetelerde dikkat ederseniz başta sayın Başbakan olmak üzere yerel seçimlerden bahsetmiyorlar. Varsa, yoksa malum süreç çerçevesinde bir program, propaganda, seçim süreci yürütülüyor. Neden? Korkunun ecele faydası yok. Çünkü yereli konuşamıyorlar. Yerelle, insanla, Yalovalıyla yerel seçimleri konuşamıyorlar. Biz 2002'den bu yana 5 seçim geçirdik. Dikkat ediniz; her seçim öncesinde ciddi kamplaşma süreci yaşandı. Bu seçimde de bunu yapıyorlar. Siyasette hiçbir şey tesadüfen olmaz. Bir şey vuku buluyorsa o planlanmıştır, o plan çerçevesinde yürütülmektedir."

Türkiye'nin kısa zamanda büyük mesafeler alabilecek potansiyele sahip olduğunu ancak bu mesafenin bir türlü alamadığını savunan Aydın, şöyle devam etti:

"Türkiye, geçmişi, genç nüfusu, iklimi, ormanları, yer altı, yer üstü madenleri, jeopolitik konumu itibariyle dünyada başka ülkelere nasip olmayan özelliklere sahip. Bu potansiyele sahip bir ülke, 5-10 yılda büyük aşamalar geçebilir. Türkiye, son 10 yılda 'büyük adımlar' attı deniliyor. Dünyanın 16. büyük ekonomisi olduğumuz söyleniyor. Kişi başına düşen gayri milli safi hasılamız 10 bin dolar deniliyor ya bunun sağlaması var. 2 çarpı 2'nin 4 ettiği gibi. Merkel açıklama yapsa, 'Biz artık hiçbir şey yapmıyoruz. Her şeyi donduruyoruz. Teknolojide, finansta, ağır sanayide, tarımda, hayvancılıkta, ne varsa hiçbir şey yapmıyoruz' dese, Türkiye'nin son 10 yıllık hızıyla devam etmiş olsa 50 yılda Almanya'ya yetişemez. Adımın Birol Aydın olduğuna inandığım kadar inanıyorum. Son 10 yıllık hızımızla devam etmiş olsak biz 50 yılda duran Almanya'ya yetişemeyiz. Bunu ne için söylüyorum, biliyor musunuz? Ülkemizi idare eden insanlarımız, iyi niyetli, ülkemizin, milletimizin iyiliğini düşünen insanlardır, bunda şüphemiz yok ama vizyonları, becerileri, planları, ufukları yok. Büyük başarılar elde edecek, yatırımlar yapacak kapasiteleri maalesef yok, yapamazlar."

Konuşmanın ardından belediye başkan adayları basına tanıtıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com