Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, Bayburt'ta

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, Bayburtta
Kamalak: "İnşallah 30 Mart sabahı öyle bir besmele çekeceğiz ki sadece Bayburt'umuz, Türkiye'miz değil, emin olun tüm dünya etkilenecektir"

BAYBURT (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "İnşallah 30 Mart sabahı öyle bir besmele çekeceğiz ki sadece Bayburt'umuz, Türkiy'emiz değil, emin olun tüm dünya etkilenecektir" dedi.

Kamalak, partisince Bayburt Saatkule Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 30 Mart'ta yapılacak seçimlerin önemli olduğunu belirterek, "Hiç şüphesiz ki her seçim önemlidir ama bu seçim daha bir önemlidir. Çünkü bu seçim tarihi bir seçimdir. Bu seçimde sadece belediye başkanlarını seçmiş olmayacaksınız. Aynı zamanda Türkiye'nin hem yönünü hem de yolunu belirlemiş olacaksınız" ifadelerini kullandı.

"İnşallah 30 Mart sabahı öyle bir besmele çekeceğiz ki sadece Bayburt'umuz, Türkiy'emiz değil, emin olun tüm dünya etkilenecektir" diyen Kamalak, şöyle devam etti:

"Nasıl 600 yıl önce İstanbul'un fethi adil bir dünyanın başlangıcı olmuşsa inşallah 30 Mart seçimleri de yeniden büyük Türkiye'yi ve yeni bir dünyayı kurmanın ilk başlangıcı olacaktır. Soru şudur; 30 Mart'ta seçimi yapacağız ama mesele bununla bitiyor mu? Hayır. Türkiye'nin yönünü de belirleyeceksiniz dedik. Türkiye İslam ülkelerine öncü mü olmalı, yoksa batıya uydu olarak mı kalmalıdır? Elbette İslam ülkelerine öncü olmalıdır. Türkiye İslam birliğini mi kurmalı, yoksa Avrupa Birliği'nin kapısında 55 yıldan beri olduğu gibi hazır olda divan mı durmalıdır? Türkiye, mazlumlara umut mu olmalı, yoksa zalimlere Irak'ta olduğu gibi, Libya'da olduğu gibi destek mi vermelidir? Türkiye, yeni bir dünya mı kurmalı, yoksa küresel emperyalistlere uşak mı olmalıdır? Bir cümle ile Türkiye İslam birliğini mi kurmalı yoksa haçlı birliğine mi girmeli? İşte 30 Mart sabahı sandığa atacağınız her bir oyla bu soruya cevap vermiş olacaksınız."

Türkiye'nin tıkandığını öne süren Kamalak, şunları söyledi:

"Bugün yazık ki Türkiye'miz tıkanmıştır. Bayburt'umuz göç veriyor da Türkiye'nin genel durumu çok iyi mi? İşsizlerin sayısı 3 milyona dayanmış durumda. Bu, iş bulma kurumuna başvuranların sayısıdır. Ümidi kesenler, kırsal kesimde yaşayanlar bu rakama dahil değil. Genç evlatlarımızdaki işsizlik oranı yüzde 19'lara ulaşmıştır. Döviz, Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı. Dolar Cumhuriyet tarihini rekorunu kırdı kur bakımından. Faiz 2-3 ay içerisinde üçe katlandı. Devlet bütçesinden 12 yıllık süre içerisinde ödenen sadece faiz miktarı tam 600 milyar liradır. Ne demek bu biliyor musunuz? Bu sadece açık bütçe münasebetiyle sizlerden toplanıp para babalarına aktarılan miktardır."

Kamalak, Saadet Partisi'nin aydınlığa doğru koşan, zulümden adalete doğru koşan, hakkı hakim kılmak isteyen, fedakar, imanlı, inançlı kimselerin partisi olduğunu ifade ederek, "Saadet Partisi, kerim gelenekleriyle yine aydınlık geleceğe yürüyen partinin adıdır. Hiçbir kiri, lekesi, bulunmayan tertemiz bir partidir. Bu münasebetle biz diyoruz ki bizim ne kinimiz ne de kirimiz vardır. Tertemiz bir partiyiz. Bu zamana kadar çeşitli bakanlıklarda milli görüş erleri olarak görev aldık. Çeşitli belediyelerde, binlerce belediyede milli görüş erleri olarak görev ifa ettik. Hiçbir belediye başkanımız, hiçbir bakanımız hakkında Allah aşkına en ufak bir şaibe duydunuz mu? Duymadınız. Hiçbir milletvekilimiz, bakanımız, belediye başkanımız hakkında herhangi bir dedikodu duydunuz mu? Elhamdülillah ne hasedimiz var ne de kasetimiz. Alnımız ak, başımız diktir" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com