Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak Erzurum'da

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak Erzurumda
Kamalak: "Önemli olan hak ve adaleti kaybetmemektir. Eğer suç varsa bu ülkenin yargısı, emniyeti, hakimi var. Bunlar devreye girmeli. Ülke içten içe gerildikçe geriliyor. Bundan hiçbir vatandaşımız, başbakanımız da dahil olmak üzere kimse fayda beklemez.

ERZURUM (AA) - Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Önemli olan hak ve adaleti kaybetmemektir. Eğer suç varsa bu ülkenin yargısı, emniyeti, hakimi var. Bunlar devreye girmeli. Ülke içten içe gerildikçe geriliyor. Bundan hiçbir vatandaşımız, başbakanımız da dahil olmak üzere kimse fayda beklemez. Aksi halde bu ülke zarar eder, bu millet zarar eder" dedi.

Partisince düzenlenen mitinge katılmak üzere Erzurum'a gelen Kamalak, tarihi Müceldili Konağı'nda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kamalak, burada yaptığı konuşmada, ülkenin içten içe gerildiğini ve bu gidişin kimseye fayda getirmeyeceğini belirterek, gerginliklerin ortadan kaldırılması için herkese görev düştüğünü söyledi.

Ülkenin yapısını aileye benzeten Kamalak, şöyle konuştu:

"En önemli görev aile reisine aittir. Aile fertleri arasında huzursuzluk olmamalıdır. Aile reisi olayları yatıştırmanın yollarını bulmalı, aramalıdır. Aile reisinden sonra da ailenin önde gelenleri aynı yönde yapıcı bir üslup sergilemeli, olayı büyütmeden kardeşler arasındaki sorunu çözmenin yollarını araştırmalıdır. Aynı şekilde geniş bir aile olan Türkiye'de de birtakım görüş farklılıkları belirdiği zaman, ailenin önde gelenleri de kişileri, yani aile fertlerini sükunete davet etmeli. Bir ailede ortam gerildiyse, kardeşler arasında kap kacak fırlatıldığı, birbirlerini bıçakla, hançerle, silahla öldürmeye başladıysa ailede huzurun olmayacağı tartışılmayacak kadar kesindir. Böyle bir ailenin reisi, kardeşlerin bir kısmını yanına alarak diğer kısmına tavır koyamaz."

Kamalak, kavgalarda kazanan tarafın olmayacağını ve aile fertlerinin hepsinin zarar göreceğini vurgulayarak, Türkiye'deki gelişmeleri endişeyle takip ettiklerini dile getirdi.

Gezi olayları ve 17 Aralık operasyonlarına bakıldığında, olaylar olup bittikten sonra dövünmenin bir anlamının olmayacağını anlatan Kamalak, şunları kaydetti:

"Akıl, gidişatın sonunu baştan görmektir. Bu gerginlikleri ortadan kaldıracak kişi ailenin reisidir. Yani sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır. Ülke geriliyor. Önemli olan hak ve adaleti kaybetmemektir. Eğer suç varsa bu ülkenin yargısı, emniyeti, hakimi var. Bunlar devreye girmeli. Ülke içten içe gerildikçe geriliyor. Bundan hiçbir vatandaşımız, başbakanımız da dahil olmak üzere kimse fayda beklemez. Aksi halde bu ülke zarar eder, bu millet zarar eder."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com